Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w deklaracji VAT-7K jako kwota do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy u Spadkodawcy.
Prawo do zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym po zmarłym ojcu.
stwierdzenie czy prawidłowym postępowaniem jest wykazanie w deklaracji VAT-7 Wnioskodawczyni obrotu dla potrzeb podatku od towarów i usług tylko w części różnicy między wartością, należną za całość wykonanej usługi a wartością już wpłaconej i opodatkowanej podatkiem VAT zaliczki, która to zaliczka została opodatkowana i rozliczona w działalności gospodarczej męża Wnioskodawczyni.
czy Wnioskodawczyni kontynuująca działalność gospodarczą na własny rachunek - taką samą jaką prowadził jej zmarły mąż - prawidłowo uwzględniła we własnej deklaracji VAT-7 nadwyżkę podatku VAT naliczonego nad należnym z deklaracji VAT-7 męża, czy prawidłowym postępowaniem jest wykazanie dla potrzeb podatku od towarów i usług tylko w części różnicy między wartością, należną za całość wykonanej usługi
Prawo do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym po zmarłym ojcu przez osobę niebędącą spadkobiercą.
Czy w związku z wykazanymi dodatkowymi kosztami Wnioskodawca może sporządzić deklarację VAT-7K obejmującą okresy kiedy działalność była zawieszona i złożyć ją w Urzędzie Skarbowym? Czy po złożeniu deklaracji VAT-7K może wystąpić o zwrot podatku naliczonego? Czy o zwrot podatku naliczonego można wystąpić w czasie kiedy działalność jest zawieszona czy też należy poczekać aż zakończy się okres zawieszenia
Czy pomimo zawieszenia działalności gospodarczej Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur za telefony firmowe: stacjonarny i komórkowy oraz Internet?
Czy w przypadku gdy następuje zakończenie prowadzonej działalności gospodarczej i zamknięcie rachunku bankowego, mogę uzyskać zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym na rachunek osobisty, czy jedynie wykazać do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy ?
czy sprzedaż przedmiotowej działki spowoduje utratę prawa do kontynuowania odliczeń podatkowych oraz konieczność zwrotu odliczonych kwot.
Czy w przypadku zaliczek wpłacanych w okresach miesięcznych na poczet wykonania usługi, podatnik może żądać zwrotu podatku przy otrzymaniu każdej zaliczki, czy też po rozliczeniu kontraktu?
Możliwość odliczenia kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym z poprzednich okresów rozliczeniowych.
Czy żona może w swoim zeznaniu rocznym odliczyć kwotę wynikającą ze wspólnego rozliczenia razem z mężem, która została do odliczenia w latach następnych? Wydatek dotyczył wkładu budowlanego do sółdzielni mieszkaniowej. Obecnie małżonkowie nie są razem, ale też nie mają orzeczonej separacji, wspólność majątkowa nie jest zniesiona - formalnie są małżeństwem.
Jak rozliczyć w deklaracji VAT-7 za maj 2004r. podatek wykazany w poprzedniej deklaracji w pozycji do przeniesienia oraz czy można go wykazać w poz. 53 deklaracji VAT-7 za maj 2004r.?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy posiadając znaczną nadwyżkę podatku VAT wykazaną w deklaracji VAT-7 można zaliczyć tę nadwyżkę na poczet bieżących zobowiązań podatkowych.