zastosowanie odpowiedniego kursu do przeliczenia różnic kursowych w związku z otrzymaniem faktury końcowej z tytułu nabycia środka trwałego, a w konsekwencji prawidłowego ustalenia wartości początkowej tego środka trwałego
Czy do skalkulowania różnic kursowych na moment potrącenia należy zastosować kurs średni NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień dokonania potrącenia zobowiązań?
Czy do skalkulowania różnic kursowych na moment potrącenia należy zastosować kurs średni NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień dokonania potrącenia zobowiązań?
Koszty uzyskania przychodów (klasyfikacja i moment korekty); kurs waluty do ustalenia różnic kursowych
Czy wypłata na rzecz Spółki środków pieniężnych w PLN (będących wcześniej przedmiotem Przewalutowania) w następstwie zakończenia depozytu z Depozytariuszem będzie skutkowała powstaniem przychodu podatkowego (w części innej niż odsetki, które nie zostały wcześniej skapitalizowane) albo kosztów uzyskania przychodów?
Czy przewalutowanie będzie skutkowało dla Spółki powstaniem przychodu podatkowego albo kosztów uzyskania przychodów?
W którym momencie dla każdego z systemów P. i Px. powstają różnice kursowe oraz po jakim kursie mają być przeliczane, tj. po kursie faktycznie zastosowanym czy średnim kursie NBP?
Czy koszt przewalutowania, (ponieważ na dzień dzisiejszy zakup rubli z wpłaconych od odbiorców euro stosując kurs dnia dla danej waluty stanowi stratę) jest kosztem uzyskania przychodu, czy jest kosztem nie stanowiącym uzyskania przychodu?
Czy zgodnie z treścią art. 15a ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przy obliczaniu, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, wartości dodatnich i ujemnych różnic kursowych powstających od własnych środków pieniężnych w walutach obcych zgromadzonych na rachunkach walutowych, Spółka powinna stosować średnie kursy NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wpływu i wypływu
Jaki kurs walutowy należy zastosować do operacji przeprowadzonych na rachunku walutowym celem ustalenia podatkowych różnic kursowych przy wpływie i wypływie waluty w sytuacji kupna lub sprzedaży waluty obcej?
Jaki kurs walutowy należy zastosować do operacji przeprowadzonych na rachunku walutowym celem ustalenia podatkowych różnic kursowych przy wpływie i wypływie waluty w sytuacji:otrzymania należności,otrzymania odsetek od banku z tytułu środków pieniężnych,zapłaty zobowiązań,zapłaty prowizji na rzecz banku z tytułu prowadzenia rachunku bankowego?
Jaki kurs walutowy należy zastosować do operacji przeprowadzonych na rachunku walutowym celem ustalenia podatkowych różnic kursowych przy wpływie i wypływie waluty w sytuacji wymiany waluty z EUR na USD
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, Spółka powinna ujmować dla celów podatku dochodowego od osób prawnych Przychody i Koszty jako przychody i koszty w PLN, tj. w wysokości wynikającej z przeliczenia kwot z Faktur po Kursie Stałym w chwili rozpoznania przychodu/poniesienia kosztu dla celów podatkowych z danej transakcji i nie jest zobowiązana do wykazywania podatkowych różnic kursowych w związku z transakcjami
1.Czy w przedstawionym stanie Wnioskodawca powinien przeliczać wpływy środków na rachunek walutowy po średnim kursie NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego otrzymanie płatności? 2. Czy w przedstawionym stanie Wnioskodawca stosując metodę rozchodu w brzmieniu z art. 34 ust. 4 pkt 2 ustawy o rachunkowości, tzw. FIFO, powinien stosować średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego
1. Czy Spółka postępuje prawidłowo wyceniając rozchód waluty dotyczący zapłaty zobowiązania / przedpłaty po kursie historycznym, odpowiadający kursowi faktycznemu z dnia dokonania zakupu waluty, w przypadku gdy przelew schodzi w tym samym dniu co zakup waluty na poczet uregulowania tego zobowiązania / przedpłaty? 2. Czy Spółka postępuje prawidłowo wyceniając rozchód waluty dotyczący zapłaty zobowiązania
1. Czy na gruncie art. 15a ust. 1 w zw. z art. 15a ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i art. 15 ust. 1 i ust. 4e w/w ustawy, Spółka zasadnie nie rozpoznała kosztu podatkowego z różnic kursowych w związku z zastosowaniem do płatności faktur zaliczkowych kursu faktycznie zastosowanego (opis stanu faktycznego pkt 2 i 3)?2. Czy na gruncie art. 15 ust. 4e w/w ustawy, spółka w prawidłowym
1. Jaki kurs waluty powinien być zastosowany w przedstawionych sytuacjach nr 1 3, czy średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego, czy kurs faktyczny stosowany przez bank, w którym prowadzony jest rachunek bankowy? 2. Który kurs banku zakupu czy sprzedaży powinien być traktowany jako kurs waluty faktycznie zastosowany?
Czy w stosunku do wszystkich opisanych w stanie faktycznym operacji przepis art. 15a ust. 2 oraz ust. 3 w zw. z art. 15a ust. 4 ustawy o należy w 2012 r. interpretować w ten sposób, że kursem faktycznie zastosowanym jest kurs kupna względnie kurs sprzedaży banku, z którego usług Spółka skorzystała, nawet jeżeli Spółka faktycznie nie sprzedała euro bankowi ani nie kupiła euro od banku?
Jaki kurs waluty powinien być zastosowany do ustalenia różnic kursowych w momencie zapłaty zobowiązań oraz otrzymania należności w EURO w przedstawionym powyżej zdarzeniu przyszłym?
Jaki kurs waluty Spółka powinna zastosować w przedstawionych sytuacjach nr 1 2 czy średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego czy kurs faktycznie stosowany przez bank, w którym prowadzony jest walutowy rachunek bankowy?
Jaki kurs waluty powinien być zastosowany do ustalenia różnic kursowych w momencie zapłaty zobowiązań oraz otrzymania należności w EURO?
Jaki kurs waluty powinien zostać zastosowany w sytuacjach przedstawionych w punktach 1 - 2 na potrzeby ustalenia podatkowych różnic kursowych przy wpływie waluty na konto walutowe i wypływie waluty z konta walutowego?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, do przeliczenia wpływu należności na rachunek walutowy oraz wypłat waluty z tego rachunku tytułem zapłaty zobowiązań, w celu kalkulacji różnic kursowych od dnia 1 stycznia 2012 r. Spółka powinna stosować średni kurs NBP z dnia poprzedzającego dzień dokonania danej operacji?