Zastosowanie dla opisanych we wniosku Usług zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Świadczone usługi, polegające na prowadzeniu zajęć z gimnastyki, tańca, akrobatyki i rytmiki nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Projektu.
Zwolnienie od podatku VAT usług w zakresie organizacji i prowadzenia zajęć na ściance wspinaczkowej o charakterze sportowym.
Nie będzie Państwu przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych w związku z realizacją projektu pn. (…). Tym samym, z tego tytułu nie będzie przysługiwało Państwu prawo do zwrotu różnicy podatku, o której mowa w art. 87 ust. 1 ustawy.
Brak konieczności ustalenia i stosowania przez Spółkę pre-współczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT w związku z otrzymaniem Rekompensat.
Ośrodek (...), sprzedając usługi osobom fizycznym (bilet wstępu na zajęcia fitness),jest zobowiązany do posiadania kasy on-line, o której mowa w art. 111 ust. 6a ustawy o podatku od towarów i usług.
Darowizna przekazana na rzecz stowarzyszenia kultury fizycznej może być odliczona (w ramach 10% limitu) od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy darowizna, która zostanie przekazana przez Spółkę na rzecz stowarzyszenia kultury fizycznej będzie podlegała w Spółce odliczeniu od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych tj. do 10% dochodu.
uznanie Rekompensaty za podstawę opodatkowania oraz brak obowiązku ustalenia i stosowania pre-współczynnika
czy koszty ponoszone przez Spółkę w związku z wykonywaniem zadań własnych Gminy, niemające pokrycia w przychodach Spółki z tytułu realizacji zadań z zakresu kultury fizycznej i turystyki stanowią koszty uzyskania przychodów?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Rozliczanie podatku VAT w związku z czynnościami wykonywanymi na rzecz gminy, do czasu centralizacji rozliczeń z tytułu podatku VAT z gminą oraz w zakresie zastosowania art. 86 ust. 2a-2h w związku z wykonywaniem wskazanych we wniosku czynności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy dochody Stowarzyszenia związane z działalnością statutową są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy Klub poprawnie zakwalifikował opisane powyżej przysporzenie jako przychód zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy u pracowników Wnioskodawcy powstaje nieodpłatne świadczenie w związku z zawarciem umowy o udostępnienie dla nich sali gimnastycznej i czy Wnioskodawca jest zobowiązany doliczać do przychodów pracownika z tytułu umowy o pracę wartość takiego nieodpłatnego świadczenia (jeśli tak to w jakiej wysokości), nawet jeśli pracownik faktycznie nie skorzystał z możliwości ćwiczeń w sali gimnastycznej w danym
w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy.
Czy zwrot zawodnikom kosztów dojazdu na treningi i zawody podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (czy ma znaczenie, że kontrakt jest płatny/bezpłatny)?
Czy dochody Fundacji w części przeznaczonej na działalność statutową (pod pewnymi warunkami) są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Nie sposób uznać, że Wnioskodawca uzyska przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w rezultacie korzystania ze świadczeń takich jak: używanie strojów sportowych (koszulki, spodenki, getry) o ile faktycznie nie zostaną przekazane na własność Wnioskodawcy i z tytułu sprzętu sportowego (buty piłkarskie, ochraniacze, piłki, rękawice bramkarskie). Natomiast korzystanie ze
Zwolnienie z podatku VAT usług świadczonych przez Wnioskodawcę związanych ze sportem.
Czy Ośrodek może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy zwrot zawodnikom kosztów dojazdu na treningi podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?