kredyt dewizowy
Interpretacja
18.01.2023 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych przez Bank Kosztów o charakterze strat finansowych wynikających z różnicy pomiędzy: - wartością bilansową wierzytelności kredytowej Banku wynikającej z danej Umowy kredytu przed zawarciem Ugody, a - kwotą środków pieniężnych uzyskiwanych przez Bank z tytułu całkowitej wcześniejszej spłaty zadłużenia Klienta na podstawie Ugody, które

Interpretacja
01.08.2019 Podatki

Ocena możliwości zastosowania zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kredyt walutowy.

Interpretacja
09.03.2012 Obrót gospodarczy

Należy stwierdzić, iż Wnioskodawcy nie został udzielony kredyt dewizowy. A zatem różnice z wyceny części kapitałowej dokonanej na dzień uzyskania i spłaty kredytów nie są różnicami kursowymi określonymi w art. 24c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
08.12.2008 Podatki

Mając na uwadze przedstawiony powyżej stan faktyczny po stronie Spółki pojawia się wątpliwość odnośnie podatkowego traktowania różnicy kursowej powstającej pomiędzy złotówkową wartością niespłaconej części pożyczki ustaloną na dzień jej otrzymania (tj. wartością w walucie obliczoną przy zastosowaniu kursu historycznego), a złotówkową wartością niespłaconej części pożyczki ustaloną na dzień dokonania

Interpretacja
03.07.2008 Podatki

Czy powstałe w wyniku przewalutowania kredytu ujemne różnice kursowe stanowią koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
03.07.2008 Podatki

Czy powstałe w wyniku przewalutowania kredytu ujemne różnice kursowe stanowią koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
23.01.2008 Podatki

Jaki kurs powinna przyjąć Spółka w celu ustalenia różnic kursowych, które powstaną w momencie spłaty kredytu? Czy Spółka może ustalać różnice kursowe w oparciu kurs średni Narodowego Banku Polskiego z dnia otrzymania kredytu przez M. Sp. z o. o.?

Interpretacja
27.09.2007 Podatki

1) Jakie zasady należy zastosować do wyliczenia różnic kursowych dla poszczególnych transz kredytów w walucie obcej zaciągniętych przed dniem 31.12.2006 r. a spłacanych po tej dacie oraz dla środków pieniężnych w walucie obcej? 2) Jakie zasady należy zastosować do wyliczenia różnic kursowych dla poszczególnych transz kredytów w walucie obcej zaciąganych od 01.01.2007 r. i spłacanych po tej dacie oraz

Interpretacja
20.07.2007 Podatki

Czy dodatnia różnica kursowa powstała pomiędzy wartością zaciągniętego kredytu, a jego wartością w momencie spłaty, która nastąpiła z pominięciem rachunku bankowego Spółki, będzie stanowić przychody podatkowe Spółki.

Interpretacja
10.05.2007 Podatki

Czy kredyt otrzymany od banku zagranicznego jest opodatkowany podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
21.12.2006 Podatki

Czy różnice kursowe powstałe z tytułu spłaty pożyczki inwestycyjnej należy alokować do wartości początkowej w/w środków trwałych bazując na zasadach wynikających z ustawy o rachunkowości ?

Interpretacja
05.12.2006 Podatki

Czy w związku z faktem wniesienia do nowej spółki zobowiazania w walucie obcej wynikającego z umowy kredytowej dojdzie do realizacji dla celów podatkowych ujemnych róznic kursowych narosłych na tym zobowiązaniu.

Poprzednia Następna