Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego od zakupów inwestycyjnych nabytych na potrzeby wytworzenia środka trwałego przed oddaniem go do użytkowania w przypadku zaniechania dalszej inwestycji, okres, w jakim należy dokonać ww. korekty.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka może uznać wydatki za koszty uzyskania przychodów z chwilą podjęcia decyzji o zaprzestaniu realizacji danego projektu.
Zaliczenie kosztów zaniechanej inwestycji (wdrożenie platformy e-commerce) do kosztów uzyskania przychodu.
Rozliczenie zwrotu kosztów notą obciążeniową i prawo do odliczenia podatku VAT.
Brak obowiązku dokonania korekty uprzednio odliczonego podatku VAT w związku z zaniechaniem inwestycji.
Ustalenie, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia w roku 2023 do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w latach 2011-2020 na inwestycję opisaną w stanie faktycznym, której zaniechano.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących Wydatki poniesione w ramach Inwestycji, pomimo zaniechania budowy Oczyszczalni. Uznanie, że zaniechanie realizacji Inwestycji w części dotyczącej budowy Oczyszczalni nie wpływa na zakres prawa do odliczenia podatku VAT od Wydatków związanych z Inwestycją.
Zakwalifikowanie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zaniechana inwestycję.
Wnioskodawca nie jest zobowiązany do dokonania korekty uprzednio odliczonego podatku VAT związanego z zaniechanymi inwestycjami.
Gminie będzie przysługiwało prawo do pełnego odliczenia podatku VAT, w przypadku negatywnego wyniku próbnego odwiertu Gmina nie będzie zobowiązana do dokonania korekty odliczonego już podatku VAT.
Zaliczenie wydatków poniesionych na zaniechaną inwestycję do kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie ustalenia, czy: - wydatki związane bezpośrednio z zakończeniem realizacji Projektu, mogły być ujmowane bezpośrednio w koszty podatkowe na bieżąco (jako koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim), - Spółka ma prawo zaliczyć w koszty uzyskania przychodów w roku (…) (jako koszty zaniechanej inwestycji) wartość pozostałych wydatków (nakładów) związanych z realizacją Projektu - które
Czy wydatki na nabycie budynków i budowli oraz koszty wyburzenia tych budynków i budowli znajdujących się na dzierżawionych działkach stanowią podatkowe koszty uzyskania przychodu? W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1, czy prawidłowym momentem zaliczenia przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie budynków i budowli oraz kosztów wyburzenia tych budynków i budowli
Zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup budynków, w związku z ich późniejszym wyburzeniem.
W zakresie ustalenia, czy: - wartości wyburzonych Budynków (cena nabycia w celach inwestycyjnych) będzie stanowić dla Państwa koszt uzyskania przychodu w dacie wyburzenia tych Budynków jako koszt zaniechanej inwestycji, - koszty wyburzenia będą stanowić dla Państwa koszty uzyskania przychodu w dacie poniesienia.
Czy prawidłowe będzie zakwalifikowanie przez Wnioskodawcę wydatków poniesionych na Inwestycję jako koszty uzyskania przychodu Wnioskodawcy w rozumieniu art. 15 ust. 1 u.p.d o.p. (oznaczone we wniosku Nr 1 w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych)
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w przypadku zaniechania inwestycji.
W zakresie ustalenia: – czy odstąpienie przez Wnioskodawcę od realizacji inwestycji hotelarskiej i decyzja obejmującą wybudowanie w miejscu dotychczasowych budynków- apartamentowca z przeznaczeniem lokalu na wynajem lub na sprzedaż - spełnia warunki zaniechanej inwestycji, – kiedy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, wydatki na nabycie budynków ujętych jako „środki trwałe w budowie
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nakładów poniesionych na zaniechaną produkcję ze względu na brak jej opłacalności ekonomicznej.
Czy koszty zaniechanej inwestycji mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodu.
Czy w związku z podjęciem decyzji o zaniechaniu Inwestycji na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek korekty VAT naliczonego, który został odliczony przez Spółkę w związku z ponoszeniem Wydatków
W zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków inwestycyjnych w przypadku zaniechania inwestycji.
Ustalenie wartości początkowej Środków Trwałych oraz momentu ich zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów