Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe nabycia walut wirtualnych w ramach realizacji umowy opcji.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
Wynagrodzenie za realizację Umowy CAP w postaci comiesięcznej premii uiszczanej przez Wnioskodawcę na rzecz banku stanowi koszt uzyskania przychodu inny niż bezpośrednio związany z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4d ustawy o CIT, rozpoznawany w każdym miesiącu obowiązywania umowy CAP w dacie obciążenia wyniku finansowego, co jest również zbieżne z zapłatą tego wydatku.
1. Czy przychody osiągane przez Spółkę z tytułu sprzedaży Certyfikatów CO2 w ramach Kontraktów Terminowych powinny być kwalifikowane przez Spółkę do źródła przychodów z innych źródeł niż przychody z zysków kapitałowych określonych w art. 7b Ustawy o CIT na podstawie art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. b Ustawy o CIT? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1, czy Spółka powinna rozpoznać przychód
Ustalenie, w związku z zamiarem wyboru opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, czy: - rozliczenia instrumentów pochodnych będących kontraktami SWAP na cenę miedzi oraz kursy walut stanowią przychód ze zbycia i realizacji praw z instrumentów finansowych, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. f u.p.d.o.p., - objęcie należności umową faktoringu spowoduje u niego osiągnięcie przychodu ze zbycia
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem przez Spółkę Usług na rzecz Usługobiorców mających siedzibę w UE oraz poza UE (w państwie trzecim) oraz Ich oddziałów, posiadających stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w UE oraz poza UE (w państwie trzecim).
Wnioskodawca nieprawidłowo wskazał na art. 30a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako podstawę opodatkowania dochodów ze zbycia opisanych wyżej aktywów (w szczególności akcji, kryptowalut), w sytuacji gdy będzie kontynuował ich zbycie po rezygnacji z opodatkowania ryczałtem. Tego typu dochody należy opodatkować według zasad wynikających z art. 30b ustawy.
Koszty uzyskania przychodu z tytułu inwestowania na giełdach zagranicznych.
W zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę amerykańską.
Czy cel zaciągniętego przez Spółkę kredytu na zakup instrumentów finansowych (akcji obcych) wpływa na przyporządkowanie poniesionego kosztu typu odsetki bankowe i prowizja bankowa po dniu nabycia akcji obcych i po dniu uruchomienia kredytu na zakup akcji, do źródła z zysków kapitałowych? Czy koszt finansowania typu odsetki bankowe i prowizja bankowa po dniu nabycia akcji obcych i po dniu uruchomienia
Przychody i kup związane z działalnością gospodarczą polegającą na obrocie instrumentami finansowymi
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów różnicy pomiędzy ceną wynikającą z pierwotnego kontraktu, a ceną wynikającą z kontraktu odwrotnego (wash-out).
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym wynik na transakcjach zabezpieczających kurs walutowy, których bezpośrednie powiązanie z transakcjami zawieranymi w ramach Działalności zwolnionej zostało odpowiednio udokumentowane, stanowi wynik podatkowy ujmowany w ciężar Działalności zwolnionej?
Czy i kiedy powstanie przychód w przedstawionej sytuacji otrzymania przez Wnioskodawcę różnicy w cenie pomiędzy kontraktem pierwotnym a kontraktem odwrotnym (wash-out)?
Czy i kiedy wypłata przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta różnicy w cenie pomiędzy kontraktem pierwotnym a kontraktem odwrotnym (wash-out) może być zaliczana do kosztów uzyskania przychodów?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodów i kosztów uzyskania przychodów związanych z zakupem i sprzedażą instrumentów finansowych.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wykazanych w PIT-8C opłaty stałej za usługę zarządzania portfelem instrumentów finansowych oraz prowizji od nadwyżki wartości portfela ponad benchmark (opłata od zysku) pobieranych w związku ze świadczeniem usługi maklerskiej zarządzania portfela