Czy świetle art. 22 i 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przebudowa wejścia i podjazdów do przychodni jest kosztem podatkowym?
Czy świetle art. 22 i 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przebudowa wejścia i podjazdów do przychodni jest kosztem podatkowym?
Czy wydatki poniesione na remont dwudziestoletniego budynku hotelowego takie jak farby, kleje płytki, fugi, płyty gipsowe, silikony, panele podłogowe, elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej, centralnego ogrzewania, elementy instalacji przeciwpożarowej oraz klimatyzacji, armatura i grzejniki, elementy marmurowe uszkodzone przy remoncie instalacji, a także wydatki dotyczące usług remontowych
Czy wydatki na nabycie usług noclegowych umożliwiających wykonanie usług na rzecz Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów?
Określenie miejsca świadczenia usług dla kompleksowej usługi organizacji konferencji, szkolenia lub imprezy integracyjnej oraz zastosowanie odpowiedniego kursu waluty w imporcie usług
Czy Spółka dla wybudowanego pensjonatu może zastosować roczną stawkę amortyzacyjną w wysokości 10%?
Czy wydatki za świadczone usługi gastronomiczne i hotelowe związane z obsługą delegacji kontrahentów z Rosji i Ukrainy odbierających towar, załatwiających ewentualne reklamacje jakościowe itp. wynikające z zawartego między stronami kontraktu, które były elementem składowym kalkulacji ceny Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Reasumując, mając na uwadze przedstawione zdarzenie przyszłe oraz przywołane przepisy prawa podatkowego, stwierdzić należy, iż wydatki na poczęstunki, hotele i restauracje Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej, proporcjonalnie do posiadanego przez Niego udziału w zyskach spółki komandytowej.
refakturowanie przez Wnioskodawcę kosztów hoteli i transportu publicznego
Dokumentowanie usług w zakresie organizowania konferencji wraz z usługami pomocniczymi.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy zakup poczęstunku powitalnego, w składającego się z buteleczki 0,2 litra alkoholu i puszki "...", będzie stanowił koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sfinansowania kosztów przejazdów i noclegów osobom zatrudnionym na podstawie umowy o dzieło i umowy zlecenia oraz w zakresie skutków podatkowych sfinansowania kosztów szkoleń i kursów pracownikom.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sfinansowania kosztów przejazdów i noclegów osobom zatrudnionym na podstawie umowy o dzieło i umowy zlecenia oraz w zakresie skutków podatkowych sfinansowania kosztów szkoleń i kursów pracownikom.
Czy koszty noclegu w hotelu w części przekraczającej limit hotelowy stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu (Spółka jest w tym przypadku podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych)?
Czy nadwyżka poniesionych wydatków ponad limity określone w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2002 r. oraz w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 listopada 2006 będzie dla Spółki kosztem uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
opodatkowanie zwróconych kosztów pracownikowi przebywającemu w podróży służbowej.
Dokumentowanie zwrotu kosztów poniesionych w związku z świadczenie usług (dojazdy, nocleg, diety).
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na drobne poczęstunki, napoje bezalkoholowe, obiad w restauracji podczas spotkań biznesowych, nocleg hotelu w związku z prowadzeniem rozmów biznesowych z kontrahentem, stanowią podatkowy koszt uzyskania przychodu?
Czy wypłacany członkowi zarządu zwrot kosztów za przejazd autostradą i usługi hotelowe związane z wykonywaniem przez niego obowiązków stanowi kosztu uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wydatki poniesione przed formalną rejestracją jednoosobowej działalności gospodarczej w urzędzie skarbowym stanowią koszty uzyskania przychodów, które zostaną uwzględnione przy ustalaniu zysków zakładu na terytorium Polski? Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na dojazdy i noclegi z miejsca zamieszkania na terytorium Niemiec do miejsca położenia zakładu na terytorium Polski stanowią koszty