Uznanie działalności polegającej na hodowli koni w gospodarstwie rolnym z działalność rolniczą w PIT.
Usługi mieszczące się wg PKWiU 10.62.10.0 mogą korzystać z 3% stawki ryczałtu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztów podróży psów, utrzymania psów, a także koszty najmu mieszkania, przez działalności polegającej na hodowli psów.
Prawo do ujęcia kosztu nabycia stad macierzystych oraz pojedynczych sztuk inwentarza żywego przeznaczonych do tych stad jako koszt uzyskania przychodów jednorazowo, tj. w dacie poniesienia na podstawie przepisu art. 15 ust. 4d ustawy o CIT.
Opodatkowanie nagród otrzymywanych przez właściciela konia z tytułu udziału w wyścigach, koszty zakupu konia i utrzymania konia, przychód ze sprzedaży konia.
Brak obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych w gospodarstwie rolnym jeżeli suma przychodów netto osiągniętych przez małżonków odrębnie, proporcjonalnie do udziału w zysku, będzie niższa niż równowartość 2 000 000 euro.
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup koni.
W zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży entomofagów oraz owadów karmowych, a także rzeczywiście poniesionych kosztów wysyłki wliczonych w cenę sprzedaży.
W zakresie możliwości i zasad zaliczania wydatków na zakup koni, ich hodowlę, utrzymanie, pielęgnację, trenowanie, rozmnażanie oraz udział w zawodach w koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Brak obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku VAT w sytuacji rezygnacji ze statusu podatnika VAT czynnego.
Czy ponoszone koszty w związku z utworzeniem i prowadzeniem zakładu leczniczego dla zwierząt w formie gabinetu weterynarii, którego usługi weterynaryjne świadczone będą wyłącznie dla zwierząt hodowanych przez Wnioskodawczynię, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów działów specjalnych produkcji rolnej, mimo wpisania przez Wnioskodawczynię w CEIDG prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej
Czy w okolicznościach niniejszej sprawy, koszty zakupu norek do stada podstawowego stanowią inne niż bezpośrednie koszty uzyskania przychodu (koszty pośrednie) potrącane w dacie ich poniesienia?
Opodatkowanie VAT opłat za czynności dot. prowadzenia ksiąg hodowlanych i rejestru koniowatych;
W zakresie uznania czynności oceny zwierząt jako usług podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz w zakresie wyłączenia od podatku VAT realizowanych zadań nałożonych przepisami prawa, dotyczących prowadzenia ksiąg hodowlanych, w ramach których Wnioskodawca działa jak organ władzy publicznej.
Czy hodowla królików mięsnych w ilości stada podstawowego 300 sztuk stanowi działalność rolniczą?
Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz możliwości zastosowania norm szacunkowych.
Czy uzyskiwany przez Wspólnika Spółki komandytowej będącego osobą fizyczną udział w zysku Spółki komandytowej, która będzie prowadzić działalność stanowiącą dział specjalny produkcji rolnej podlega przepisom ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w takim zakresie, że źródłem przychodu takiego Wspólnika jest dział specjalny produkcji rolnej i w związku z tym dochód z działu specjalnego produkcji
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków na zakup norek do stada podstawowego.
Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy Wnioskodawca w zakresie prowadzenia zadań nałożonych przepisami prawa, dotyczących prowadzenia ksiąg hodowlanych oraz wydawania paszportów konia, działa jak organ władzy publicznej, a co za tym idzie korzysta z wyłączenia od opodatkowania, o którym mowa w art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy Wnioskodawca w zakresie prowadzenia zadań nałożonych przepisami prawa, dotyczących prowadzenia ksiąg hodowlanych oraz wydawania paszportów konia, działa jak organ władzy publicznej, a co za tym idzie korzysta z wyłączenia od opodatkowania, o którym mowa w art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług?
1. Czy działalność w zakresie oceny wartości użytkowej koni wykonywana przez Wnioskodawcę podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? 2. Czy Wnioskodawca w zakresie prowadzenia zadań nałożonych przepisami prawa, w zakresie prowadzenia ksiąg hodowlanych oraz wydawania paszportów konia, działa jak organ władzy publicznej, a co za tym idzie korzysta z wyłączenia od opodatkowania, o którym mowa