Uznanie działalności polegającej na hodowli koni w gospodarstwie rolnym z działalność rolniczą w PIT.
Usługi mieszczące się wg PKWiU 10.62.10.0 mogą korzystać z 3% stawki ryczałtu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztów podróży psów, utrzymania psów, a także koszty najmu mieszkania, przez działalności polegającej na hodowli psów.
Jeżeli działalność rolnicza w zakresie produkcji pszenicy, będzie prowadzona wyłącznie na rzecz działów specjalnych produkcji rolnej prowadzonych przez Pana (hodowli i chowu drobiu rzeźnego), a generowane przez tę działalność wydatki o których mowa w Pana pytaniu będą ponoszone w celu uzyskania przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej, wówczas będą stanowiły koszty uzyskania przychodów działów
Prawo do ujęcia kosztu nabycia stad macierzystych oraz pojedynczych sztuk inwentarza żywego przeznaczonych do tych stad jako koszt uzyskania przychodów jednorazowo, tj. w dacie poniesienia na podstawie przepisu art. 15 ust. 4d ustawy o CIT.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych przez Związek w oparciu o przepisy ustawy z 4 listopada 2022 r. w zakresie identyfikacji koniowatych, za które Związek pobiera należności.
Opodatkowanie nagród otrzymywanych przez właściciela konia z tytułu udziału w wyścigach, koszty zakupu konia i utrzymania konia, przychód ze sprzedaży konia.
Brak obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych w gospodarstwie rolnym jeżeli suma przychodów netto osiągniętych przez małżonków odrębnie, proporcjonalnie do udziału w zysku, będzie niższa niż równowartość 2 000 000 euro.
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup koni.
W zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży entomofagów oraz owadów karmowych, a także rzeczywiście poniesionych kosztów wysyłki wliczonych w cenę sprzedaży.
sposób ustalania proporcji, o której mowa w art. 22 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych rozliczanie pośrednich kosztów uzyskania przychodu z działalności gospodarczej, tj. wydatków administracyjnych, na zakup usług księgowych i prawnych, obliczenie proporcji i rozliczania kosztów uzyskania przychodów dla potrzeb ustalenia wysokości zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalania proporcji, o której mowa w art. 22 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, rozliczania pośrednich kosztów uzyskania przychodu z działalności gospodarczej, tj. wydatków administracyjnych, na zakup usług księgowych i prawnych, obliczenia proporcji i rozliczania kosztów uzyskania przychodów dla potrzeb ustalenia wysokości
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy w okolicznościach niniejszej sprawy, koszty zakupu norek do stada podstawowego stanowią inne niż bezpośrednie koszty uzyskania przychodu (koszty pośrednie) potrącane w dacie ich poniesienia?
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonych usług.
Czy w przypadku opodatkowania (wg zasad ogólnych) na podstawie ksiąg rachunkowych dochodów uzyskanych w 2016 r. a pochodzących z procesów produkcyjnych zapoczątkowanych w 2015 r. (wymienionych w pytaniu nr 1), zasadne jest uwzględnienie w kosztach uzyskania tych przychodów, kosztów bezpośrednich poniesionych w 2015 r. (w okresie odchowu i przygotowania ferm do zasiedlenia)?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku przychód (dochód) z odpłatnego zbycia indyków wstawionych przed dniem 1 stycznia 2016 r. w sytuacji, gdy sprzedaż ich nastąpi po 31 grudnia 2015 r. nie będzie podlegał opodatkowaniu w 2016 r. według przepisów art. 30a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż podlegał już opodatkowaniu tym podatkiem
Czy w ramach prowadzonych działów specjalnych produkcji rolnej od 2016 roku Wnioskodawca jest zobowiązany do założenia ksiąg rachunkowych?
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, dochód uzyskany przez Wnioskodawcę w 2016 r. ze zbycia skór zwierząt futerkowych, które to zwierzęta były podstawą wyliczenia podatku z tytułu działów specjalnych produkcji rolnej Wnioskodawcy za rok 2015, będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych zgodnie z art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania działów specjalnych produkcji rolnej.