1. W jaki sposób ustalić przychód ze zbycia przedsiębiorstwa Wnioskodawczyni, który Wnioskodawczyni osiągnie w przyszłości w wyniku zawarcia umowy sprzedaży swojego przedsiębiorstwa opisanego we wniosku? 2. W jaki sposób ustalić koszty uzyskania przychodu ze zbycia przedsiębiorstwa Wnioskodawczyni, które Wnioskodawczyni będzie mieć w przyszłości w wyniku zawarcia umowy sprzedaży swojego przedsiębiorstwa
Jeżeli działalność rolnicza w zakresie produkcji pszenicy, będzie prowadzona wyłącznie na rzecz działów specjalnych produkcji rolnej prowadzonych przez Pana (hodowli i chowu drobiu rzeźnego), a generowane przez tę działalność wydatki o których mowa w Pana pytaniu będą ponoszone w celu uzyskania przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej, wówczas będą stanowiły koszty uzyskania przychodów działów
Przekazanie gospodarstwa rolnego w drodze darowizny będzie wyłączone z opodatkowania jako ZCP na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy oraz Wnioskodawca w związku z przekazaniem ZCP nie będzie zobowiązany do dokonania korekty podatku naliczonego.
W zakresie formy opodatkowania dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej oraz prowadzenia ksiąg podatkowych w związku z osiąganiem dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej.
Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej z rodzinnego gospodarstwa rolnego na podstawie norm szacunkowych.
Brak obowiązku po stronie syna Wnioskodawcy dokonania korekty podatku naliczonego w związku z przekazaniem gospodarstwa rolnego przez Wnioskodawcę.
W przypadku, gdy kredyt o którym mowa w art. 21 ust. 25 pkt 2 lit. a) ww. ustawy stanowi część kredytu przeznaczonego na spłatę również innych niż wymienione w tych przepisach zobowiązań kredytowych (spłata w części dotyczącej nabycia gruntów rolnych i budynków gospodarczych) za wydatki na Pana własne cele mieszkaniowe uważa się wydatki przypadające na spłatę kredytu (odsetek) od tej części kredytu
Wydanie interpretacji w zakresie opodatkowania zaliczek wpłaconych przez Mieszkańców, dotacji, prawa do odliczenia, obowiązku dokumentowania wpłat za pomocą kas lub faktur, prawa do odliczenia przy budynkach użyteczności publicznej.
Sprzedaż zorganizowanej części gospodarstwa rolnego nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT.
Limit przychodów netto uzyskanych w ramach rodzinnego gospodarstwa rolnego w kwocie 2.000.000 euro, o którym mowa w cytowanym art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o rachunkowości, zobowiązujących do założenia ksiąg rachunkowych – dotyczy każdego z małżonków odrębnie. Zatem jeżeli suma przychodów netto osiągniętych w 2021 r. przez każdego z Państwa odrębnie, proporcjonalnie do udziału w zysku będą niższe niż
rejestracja podatnika podatku VAT dla Rodzinnego Gospodarstwa Rolnego oraz obowiązek dokonania korekty
Uznanie przekazanej darowizny za ZCP, braku obowiązku korekty na podstawie art. 91 ustawy oraz prawo do odliczenia podatku VAT od nabycia towarów i usług związanych z ZCP.
zakresie braku obowiązku korekty podatku naliczonego od zakupionych środków trwałych w przypadku darowizny całego gospodarstwa rolnego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy.
brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego od środków trwałych w ramach darowizny gospodarstwa rolnego
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązków Wnioskodawcy w związku z przekazaniem majątku wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego.
Czy Wnioskodawczyni będzie musiała zwrócić część podatku VAT od zakupu środków trwałych pozostałych w posiadaniu Zainteresowanej (jeszcze niezamortyzowanych), nie przekazanych synowi, jeżeli zrezygnuje z VAT?
4. Czy koszty waloryzacji kaucji najemców lokali mieszkalnych możemy zaliczyć do kosztów z gospodarki zasobem mieszkaniowym? 5. Czy koszty z tytułu aktualizacji należności od najemców lokali mieszkalnych można zaliczyć do kosztów z gospodarki zasobem mieszkaniowym? 6. Czy odsetki od kredytów K.F.M. są kosztem z gospodarki zasobem mieszkaniowym?
Kto powinien dokonać zgłoszenia rejestracyjnego w podatku od towarów i usług w sytuacji prowadzenia gospodarstwa ogrodniczego przez rodzeństwo, w przypadku rezygnacji z dniem 1.07.2003 r. ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?Czy podatnik jest obowiązany do prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej w sytuacji, gdy uzyskane przychody przekroczyły