Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego w trybie art. 89b ust. 4 ustawy.
w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku od towarów i usług naliczonego w fakturze otrzymanej z tytułu nabycia Nakładów Inwestycyjnych oraz braku obowiązku dokonania korekty odliczonej kwoty podatku VAT wynikającej z faktury otrzymanej od Najemcy w związku z brakiem uregulowania wynagrodzenia z tytułu nabycia Nakładów Inwestycyjnych w ciągu 90 dni od dnia wystawienia faktury przez Najemcę
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego na podstawie art. 89b ustawy o podatku od towarów i usług
Korekta odliczonej kwoty podatku VAT w związku z nieuregulowaniem należności w terminie 150 dni od dnia upływu pierwotnie wskazanego terminu płatności
Brak jest podstaw faktycznych i prawnych dla uznania, że złożenie przez GDDKiA do depozytu sądowego świadczenia pieniężnego tytułem zapłaty zobowiązania wynikającego z Umowy Inwestycji nie stanowiło zapłaty za wierzytelności wynikające z faktur wystawionych przez Wnioskodawcę. Tym samym, brak jest podstaw do dokonywania przez Wnioskodawcę korekty podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego
obowiązek korygowania uprzednio odliczonego podatku VAT w trybie art. 89b ustawy o VAT
Czy w dacie zawarcia umowy nowacji i wręczenia kontrahentowi weksla, Wnioskodawca miał prawo uznać przedmiotową fakturę za opłaconą w całości i uwzględnić pozostałą do zapłaty kwotę za koszty uzyskania przychodu?
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej odpłatne nabycie znaków towarowych oraz uznania, że uregulowanie w drodze kompensaty wzajemnych należności tutaj faktury dotyczącej nabycia znaków towarowych nie będzie skutkować zastosowaniem przepisów art. 89b ustawy o VAT.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w zakresie zastosowania przepisów art. 15b ustawy w przypadku błędnie wystawionych faktur.
Czy w związku z uregulowaniem przez Spółkę zobowiązania z tytułu wynagrodzenia wynikającego z zawartej umowy na rzecz Kontrahenta, poprzez jego potrącenie z należnościami przysługującymi Wnioskodawcy w związku z zawartą umową lub umowami, Wnioskodawca, będzie zobowiązany do dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów, o której mowa w art. 15b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku skorygowania uprzednio odliczonego podatku VAT w trybie art. 89b ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od praw ochronnych na znakach towarowych nabytych od Spółki, biorąc pod uwagę fakt, iż cena zakupu została zapłacona poprzez potrącenie zobowiązania z tytułu zapłaty z inną wierzytelnością?
Prawo do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni.
Uznanie wzajemnego potrącenia za formę uregulowania należności oraz obowiązku korekty podatku naliczonego w świetle art. 89b ustawy o VAT.
Prawo do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, Wnioskodawca nie ma obowiązku dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku dokonania - przed upływem terminu zapłaty określonego w Umowie o Roboty Budowlane, nie dłuższego niż terminy określone
Czy w przypadku gdy na rzecz danego Dostawcy została ustanowiona akredytywa dokumentowa, Spółka może uznać, że w sytuacji gdy Dostawca uzyskał od banku Spółki przyrzeczenie zapłaty przed upływem terminów wskazanych w przepisie art. 15b updop należność wobec tego Dostawcy została uregulowana w rozumieniu tego przepisu, a Spółka nie ma obowiązku zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów po upływie tych
Czy w przypadku płatności w formie inkaso, Spółka może uznać, że z chwilą akceptacji Dokumentu i przekazania go Dostawcy (za pośrednictwem banków) przed upływem terminów, wskazanych w przepisie art. 15b updop należność wobec tego Dostawcy została uregulowana w rozumieniu tego przepisu, a Spółka nie ma obowiązku zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów po upływie tych terminów?
obowiązek korygowania uprzednio odliczonego podatku VAT w trybie art. 89b ustawy o VAT
Czy odpisy amortyzacyjne z miesięcy poprzedzających wskazane w stanie faktycznym potrącenie wzajemnych wierzytelności Spółki i spółki B Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w miesiącu uregulowania tego zobowiązania tj. dokonania potrącenia Wierzytelności za Turbiny z wierzytelnością z Pożyczki 2014?
Czy wskazane w stanie faktycznym potrącenie wzajemnych wierzytelności Spółki i spółki B należy uznać za dokonanie przez Spółkę spłaty zobowiązań za Turbiny w rozumieniu art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy w rezultacie Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania pełnej wysokości odpisów amortyzacyjnych od Turbin jako kosztów uzyskania przychodów?
Czy zapłata przez Wnioskodawcę za nabyte usługi lub towary w formie potrącenia stanowi jedną z możliwych form zapłaty i w związku z tym Wnioskodawca będzie uprawniony - przy założeniu spełnienia pozostałych warunków - do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego w przyspieszonym terminie 25 dni zgodnie z art. 87 ust. 6 ustawy o VAT?