Skutki podatkowe wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za używanie przez pracowników własnego sprzętu komputerowego oraz akcesoriów i związane z tym obowiązki płatnika.
Wypłata ekwiwalentu pieniężnego za używanie przez pracowników własnego sprzętu komputerowego oraz akcesoriów- obowiązki płatnika.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych.
Mogą Państwo zaliczyć do kosztów kwalifikowanych na podstawie art. 18d ust. 2 pkt 1 i 1a updop, a tym samym odliczyć w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 18d ust. 1 updop wskazane wyżej koszty pracowników ponoszone przez Spółkę oraz sfinansowane przez płatnika składki z tytułu tych należności określone w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą należności wynikających z delegacji sędziowskich.
W ocenie Organu związany z faktem umorzenia udziałów ekwiwalent pieniężny dla spadkobierców również nie stanowi kosztu uzyskania przychodu, ponieważ nie spełnia wymogów zawartych w art. 15 ust. 1 updop.
Zwolnienie z opodatkowania ekwiwalentu wypłacanego pracownikom z tytułu użytkowania własnego komputera służbowego oraz akcesoriów.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą pracownikom ekwiwalentu z tytułu zwrotu kosztów poniesionych na zakup sprzętu niezbędnego do pracy zdalnej.
Obowiązki płatnika: - w związku ze zwrotem kosztów zakupu krzesła biurowego osobom wykonującym telepracę i osobom pracującym zdalnie incydentalnie; - w związku ze zwrotem kosztów zakupu krzesła biurowego pracownikom pracującym zdalnie w okresie stanu zagrożenia epidemicznego
czy wydatki na wypłatę ekwiwalentu z tytułu pomocy szkolnych wypłacane pracownikom Spółki mogą stanowić koszty uzyskania przychodów
Jesteśmy publiczną szkołą. Czy wypłacony nauczycielom w tym roku jednorazowy dodatek uzupełniający za 2010 r. powinniśmy uwzględnić w podstawie "trzynastki" w pełnej wysokości czy tylko w 1/12 całości?
Minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli zatrudnionych na podstawie Karty Nauczyciela wzrosły od 1 kwietnia 2018 r. o 5,35% w stosunku do 2017 r. Podwyżka płac nastąpiła w związku ze zmianą od wskazanej daty kwoty bazowej dla nauczycieli określonej w ustawie budżetowej na 2018 r.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na pokrycie części kosztów zakupu obuwia i odzieży dla pracowników.
Pracodawca powinien udzielić pracownikowi urlopu wypoczynkowego w danym roku jednorazowo w pełnym wymiarze, czyli w zależności od stażu urlopowego w wymiarze 20 lub 26 dni. Jedynie na wniosek pracownika urlop może zostać udzielony w częściach, jednak przynajmniej jedna z nich powinna obejmować co najmniej 14 dni kalendarzowych wypoczynku. Za czas urlopu wypoczynkowego pracownikowi przysługuje wynagrodzenie
Obowiązek przedłużania do dnia porodu umowy tymczasowej zawartej z pracownicą w ciąży oraz nowe zasady naliczania wynagrodzenia i ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy – to najważniejsze zmiany, które weszły w życie 1 czerwca 2017 r. w zakresie zatrudniania pracowników tymczasowych.
Skoro zatem prawo do ekwiwalentu za pranie umundurowania straży gminnej jak również zasady jego przyznawania nie wynikają z przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, to przedmiotowe świadczenie otrzymywane przez pracownika straży gminnej nie korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy PIT.
Telepracownikowi, który używa w pracy swojego sprzętu, przysługuje ekwiwalent pieniężny w wysokości określonej w umowie z pracodawcą. Przy ustalaniu wysokości ekwiwalentu strony powinny uwzględnić w szczególności normy zużycia sprzętu, jego ceny rynkowe, a także ilość materiału wykorzystanego na potrzeby pracodawcy. Zatem nieuzasadniona będzie wypłata ekwiwalentu w uznaniowej kwocie odbiegającej od
Czy na podstawie zapisu art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w treści obowiązującej od lutego 2013 r. wypłacany strażnikom miejskim ekwiwalent za pranie umundurowania podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
1. Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w całości (tj. w momencie jego wydania) wartość wydanego w danym roku umundurowania - odzieży służbowej, czy też proporcjonalnie do okresu jej używalności? 2. Czy wypłacony ekwiwalent za pranie umundurowania - ubioru służbowego spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia?
Czy wypłacany pracownikom na podstawie art. 2379 Kodeksu pracy ekwiwalent pieniężny z tytułu zwrotu kosztów prania odzieży roboczej, poniesionych przez pracownika, jest przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych czy też ww. ekwiwalent jest zwolniony z opodatkowania?
W którym momencie Spółka powinna rozpoznać koszty uzyskania przychodów, w przypadku, gdy termin wypłaty lub postawienia do dyspozycji wynagrodzenia oraz innych świadczeń na rzecz pracowników nie wynika z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego łączącego strony lub gdy Spółka dokona wypłaty należności po terminie wynikającym z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego
Czy należy potrącić podatek od ekwiwalentu za pranie użytkowanej odzieży i umundurowania?
Czy w przypadku wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za umundurowanie, odzież roboczą oraz środki ochrony indywidualnej - ekwiwalent ten podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?