Uznanie działalności polegającej na hodowli koni w gospodarstwie rolnym z działalność rolniczą w PIT.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wartości nabycia warzyw i owoców z własnego gospodarstwa rolnego.
Ustalenie źródła przychodu, rozliczenia kosztów uzyskania przychodu, rozliczania straty i obowiązków ewidencyjnych z działalności polegającej na produkcji i sprzedaży wina.
Czy Wnioskodawca będzie kwalifikował przychody ze sprzedaży wina jako przychody z innych źródeł. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z uprawą winorośli do kosztów uzyskania przychodów. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z produkcją wina do kosztów uzyskania przychodów. Którą stawkę podatku zgodnie z art. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie płacił Wnioskodawca
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji VAT. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Ustalenie źródła przychodu i rozliczenia kosztów uzyskania przychodu z działalności polegającej na produkcji i sprzedaży wina oraz sprzedaży sadzonek pochodzących z własnych upraw.
Dotyczy ustalenia, czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od Środków Trwałych wykorzystywanych przez Spółkę zarówno w działalności rolniczej, niepodlegającej opodatkowaniu zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, jak i w pozarolniczej działalności gospodarczej, opodatkowanej zgodnie z art. 3 ustawy o CIT, mogą w całości stanowić koszty uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej
Czy działalność w zakresie produkcji materiału szkółkarskiego drzewek i krzewów, plantacji choinek w gruncie na otwartej przestrzeni oraz uprawy polowej warzyw w gruncie uznać można za działalność rolniczą w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Obowiązki wynikające z art. 24a ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie czy przychody z zawieranych kontraktów IRS stanowią przychody z z działalności rolniczej czy pozarolniczej działalności gospodarczej.
Uznanie, iż w związku ze sprzedażą w drodze licytacji działki nr 1 wraz z posadowionymi na niej budynkami i budowlą nie będzie Pani zobowiązana do pobrania i wpłacenia podatku VAT na rachunek właściwego urzędu skarbowego.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży produktów rolnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wartości rynkowej pozyskanego miodu w ramach prowadzonych działów specjalnych produkcji rolnej.
Kwalifikacja podatkowa wydatków oraz uzyskanych przychodów związanych z prowadzeniem plantacji miskantusa olbrzymiego.
Odpisy amortyzacyjne dokonywane od Środków Trwałych, wykorzystywanych przez Spółkę zarówno w działalności rolniczej, niepodlegającej opodatkowaniu zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, jak i w pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej zgodnie z art. 3 ustawy o CIT, mogą w całości stanowić koszty uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę
W zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży entomofagów oraz owadów karmowych, a także rzeczywiście poniesionych kosztów wysyłki wliczonych w cenę sprzedaży.
Korekta do faktury VAT RR w związku z podwyższeniem ceny sprzedaży.
w zakresie ustalenia: - wartość odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od poszczególnych środków trwałych wykorzystywanych zarówno w działalności rolniczej, jak i w działalności gospodarczej, będzie stanowiła w całości koszt uzyskania przychodów w działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę, a tym samym czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całą kwotę rocznych odpisów amortyzacyjnych
Opodatkowanie sprzedaży w drodze licytacji egzekucyjnej nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie rozliczenia kosztów uzyskania przychodów w części dotyczącej sposobu ustalenia proporcji, o której mowa w art. 22 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w części dotyczącej ustalenia okresu, za który należy ustalić dochód.
Czy w przypadku Kosztów Działów Wspólnych prawidłowe jest zastosowanie - na potrzeby alokacji kosztów wspólnych do kosztów związanych z przychodami podlegającymi opodatkowaniu CIT oraz związanymi z działalnością rolniczą - klucza podziału lub klucza rozliczeniowego (innych niż współczynnik przychodowy, o którym mowa w art. 15 ust. 2 i 2a ustawy o CIT), które pozwolą na możliwie najlepsze odzwierciedlenie