Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 58.21.20.0 oraz PKWiU 58.21.30.0.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
Dotyczy ustalenia, czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od Środków Trwałych wykorzystywanych przez Spółkę zarówno w działalności rolniczej, niepodlegającej opodatkowaniu zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, jak i w pozarolniczej działalności gospodarczej, opodatkowanej zgodnie z art. 3 ustawy o CIT, mogą w całości stanowić koszty uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej
Ustalenie czy przychody z zawieranych kontraktów IRS stanowią przychody z z działalności rolniczej czy pozarolniczej działalności gospodarczej.
Kwalifikacja podatkowa wydatków oraz uzyskanych przychodów związanych z prowadzeniem plantacji miskantusa olbrzymiego.
Opodatkowanie przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5% w roku podatkowym 2022.
w zakresie ustalenia: - wartość odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od poszczególnych środków trwałych wykorzystywanych zarówno w działalności rolniczej, jak i w działalności gospodarczej, będzie stanowiła w całości koszt uzyskania przychodów w działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę, a tym samym czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całą kwotę rocznych odpisów amortyzacyjnych
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia czy dochód uzyskiwany z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki komandytowej, może podlegać opodatkowaniu stawką w wysokości 19% podstawy obliczenia podatku, o której mowa w art. 30c ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodów uzyskiwanych przez Wnioskodawcę z prowadzonej w formie spółki komandytowej pozarolniczej działalności gospodarczej tzw. podatkiem liniowym.
Czy koszty działań informująco-promocyjnych Projektu (Zadanie Nr 8), należy uznać jako koszty pośrednie i zaliczyć w koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też koszty te zwiększą wartość poszczególnych środków trwałych w ramach realizacji Projektu, zgodnie z art. 16g ust. 1 i 4 ww. ustawy?
Czy koszty likwidacji nieczynnej oczyszczalni ścieków w X - Zadanie Nr 4 Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wydatki na nasadzenie drzew poniesione w celu uniknięcia opłaty wynikającej z decyzji Prezydenta Miasta są kosztami uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, czy też powinny zwiększyć wartość początkową budowanego środka trwałego?
Czy koszty opłat za przejazd płatną autostradą, innymi płatnymi drogami, koszty poniesione w związku z postojem w strefie płatnego parkowania oraz opłaty parkingowe będą podlegały zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów, na zasadach ogólnych wynikających z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, do wysokości nie przekraczającej kwoty ustalonej przy zastosowaniu stawki za jeden
Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego, umowy które chce zawrzeć Spółka, stanowią umowy leasingu w rozumieniu art. 17a pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej uCIT)? Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego, umowy które chce zawrzeć Spółka są umowami leasingu, o których mowa w art. 17b ust. 1 uCIT, w tym sensie, że wszelkie opłaty ustalone w umowie leasingu i
Czy Wnioskodawca może wydatki zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio, czy też będą one traktowane zgodnie z art. 16g ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jako ulepszenie środka trwałego?
Czy w zakresie ustalenia kosztów sprzedanych produktów dotyczy Wnioskodawcę zapis art. 24d ustawy, zobowiązujący do zmniejszenia kosztów podatkowych o kwotę nieuregulowanych zobowiązań, jeżeli w skład sprzedanego wyrobu gotowego wchodzą elementy zakupione i udokumentowane fakturami, które nie zostały jeszcze opłacone mimo upływu terminu wskazanego w tym przepisie?