Czy w związku z realizowanymi transakcjami w podstawie opodatkowania z tytułu świadczenia usług, Spółka powinna wykazać jako dochód należne od właścicieli Platform wynagrodzenie, pomniejszone o kwotę Prowizji, przysługującą właścicielowi Platformy, na której udostępniono Utwory Spółki, z tytułu ich zakupu przez Użytkownika Czy moment powstania przychodu w Spółce w stosunku do transakcji będzie tożsamy
Czy Spółka ma obowiązek pobrania podatku u źródła od kwot przekazywanych na rzecz Producenta i Dystrybutora na podstawie umów pośrednictwa i umów licencyjnych oraz czy będzie zobowiązana do realizacji innych obowiązków określonych w art. 26 ustawy o CIT, w tym w szczególności do uzyskania certyfikatu rezydencji podatkowej nierezydenta oraz przesłania informacji, o których mowa w art. 26 ust. 3 pkt
Dotyczy ustalenia, czy zapłacona przez Wnioskodawcę kara umowna stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i jednocześnie nie podlega wyłączeniu z katalogu kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 22 ww. ustawy.
skutki podatkowe w przypadku zwrotu Abonentom niewykorzystanych środków pieniężnych zgromadzonych na ich kontach w Systemie pre- paid
Termin wystawienia faktury z tytułu wydania Towarów komisantowi oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu realizacji umowy komisu
Ustalenie czy Wydawca będzie prawidłowo postępować wystawiając, zgodnie z proponowaną umową komisu, fakturę VAT metoda kasowa, w momencie zatwierdzenia przez Wydawcę Miesięcznego Raportu Sprzedaży wykazującego towary sprzedane przez Dystrybutora do ostatecznego Klienta, pomijając fakt wcześniejszego przemieszczenia Towarów od Wydawcy do magazynów Dystrybutora.
Czy kwota rabatu pośredniego wypłaconego Sklepom stanowić będzie koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 Ustawy CIT (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)?
W którym momencie rabat pośredni uznać należy za koszt poniesiony, zaliczany do kosztów uzyskania przychodów Spółki (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)?
w zakresie rozliczenia kwot otrzymanych lub zapłaconych z tytułu korekty zysku dystrybutora
Czy wydatek jaki Spółka ponosi w związku z organizacją spotkania opisanego w niniejszym wniosku może być zaliczony do podatkowych kosztów uzyskania przychodu?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym wartość nabywanych usług marketingowych stanowi tzw. koszt pośredni rozliczany w dacie poniesienia w świetle przepisu art. 15 ust. 4d w związku z art. 15 ust. 4e ustawy o CIT?
Czy Spółka powinna wykazywać wartość obrotu Paliwami jako przychody i koszty dla celów rozliczeń w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w przedstawionych okolicznościach prawidłowe będzie zaliczanie przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów ww. wydatków ponoszonych na:1) odnośnie sytuacji przedstawionych w pkt 1 niemające cech okazałości czy wystawności posiłki w restauracjach, spożywane w ramach okresowych spotkań biznesowych z przedstawicielami dystrybutorów produktów Wnioskodawcy?2) odnośnie sytuacji przedstawionych
Datą powstania przychodu będzie dzień wystawienia przez Wnioskodawczynię faktury. Natomiast wysokość przychodu należy ustalić zgodnie z kwotą należną z tytułu sprzedaży dokonanej w okresie za jaki faktura jest wystawiona.
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, iż w przypadku ponownego przekazania do dystrybucji książek, które zostały wcześniej pobrane i zwrócone przez Dystrybutora Wydawcy po upływie 120 dni od ich pobrania (dostawa i zwrot książek zostały odpowiednio udokumentowane fakturą i fakturą korygującą), Wydawnictwo powinno rozpoznawać obowiązek podatkowy w opisanym powyżej modelu dystrybucji, zgodnie z art. 19
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu wynikającego z faktury VAT otrzymanej od Dystrybutora tytułem intensyfikacji sprzedaży projektowej, do kosztów uzyskania przychodów?
Czy wydatki na zakup wody i dzierżawę dystrybutora mogą stanowić koszt uzyskania przychodów?