Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dokonanej w drodze wywłaszczenia dostawy: • działki , na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, • działki zabudowanej naniesieniami budowlanymi, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji polegającej na przebudowie dróg.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją operacji
Nie będą Państwo mieli prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w stosunku do wydatków poniesionych na realizację zadania pn.: „(...)”, gdyż nie zostanie spełniony jeden z warunków określonych w art. 86 ust. 1 ustawy, jakim jest związek nabywanych towarów i usług z wykonywaniem czynności opodatkowanych.
Nie będą Państwo mieli prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją zadania.
Skutki podatkowe zrzeczenia się odszkodowania przysługującego na skutek wywłaszczenia prawa własności i użytkowania wieczystego działek.
Czy i w którym momencie koszty, jakie poniesie Wnioskodawca na remont Drogi będą stanowiły dla niego koszty uzyskania przychodów?
czy koszty budowy drogi dojazdowej na gruncie stanowiącym własność jednostki samorządu terytorialnego są kosztem okresu, w którym zostały poniesione?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wykazany na fakturach dokumentujących wydatki na budowę, modernizacje, remonty i utrzymanie dróg gminnych.
Czy dokonując nakładów na wybudowanie gminnej drogi dojazdowej do siedziby firmy hali magazynowej, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej po otrzymaniu faktury od wykonawcy usługi budowlanej będzie mógł uznać poniesiony nakład jako koszt uzyskania przychodu w miesiącu jego poniesienia (zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych), pomimo bezpłatnego przekazania tych nakładów na
Czy poniesiony przez Spółkę wydatek na naprawę drogi gminnej będzie stanowił dla niej koszt uzyskania przychodu zmniejszający podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym w dacie poniesienia kosztu, czy też wydatek ten należy traktować, jako inwestycję w obcym środku trwałym w rozumieniu art. 16a ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa pdop)?
Czy dokonując nakładów na wybudowanie gminnej drogi dojazdowej do siedziby firmy hali magazynowej, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej po otrzymaniu faktury od Gminy będzie mógł Pan uznać poniesiony nakład jako koszt uzyskania przychodu w miesiącu jego poniesienia (zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych)?
Czy wpłacony wkład pieniężny na rachunek bankowy Gminy na wybudowanie gminnej drogi dojazdowej do siedziby Pana firmy hali magazynowej, stanowić będzie (zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych) dla Pana w ramach prowadzonej działalności gospodarczej koszt uzyskania przychodu w miesiącu poniesienia?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na dofinansowanie inwestycji opisanej we wniosku będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w dacie przekazania środków pieniężnych na rachunek bankowy Gminy?
Opodatkowanie dostawy działki, nabytej w drodze spadku, podzielonej na 2 działki. Wnioskodawca nie prowadzi i nie prowadził działalności (również rolniczej), działka nie jest i nie była związana z jakąkolwiek działalnością gospodarczą. Wnioskodawca zawarł porozumienie z Gminą na budowę sieci wodociągowej, dróg i kanalizacji.
1. Czy wydatki poniesione przez Spółkę na dofinansowanie inwestycji zgodnie z zawartym porozumieniem będą stanowiły koszt uzyskania przychodu? 2. Czy Spółka będzie miała prawo zaliczyć przekazane kwoty na dofinansowanie Inwestycji w dacie poniesienia wydatków (przekazania środków pieniężnych)?
1. Czy wydatek poniesiony przez Spółkę w wysokości 100.000,00 zł, na podstawie umowy porozumienia z Gminą i Miastem X na przebudowę istniejącej drogi należy uznać w całości za koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy przedmiotowe koszty stanowią koszty pośrednio związane z przychodami, które zgodnie
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, poniesione przez Wnioskodawcę wydatki na infrastrukturę drogową, która następnie zostanie nieodpłatnie przekazana gminie w imieniu której występować będzie Zarząd Dróg Miejskich - stanowią pośrednie koszty uzyskania przychodów i są potrącalne w dacie przekazania nakładów?
Czy koszty poniesione przez Spółkę na realizację inwestycji drogowej będą stanowiły dla Spółki koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednio związane z przychodami?
Gmina, nie ma prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części w związku z realizacją projektu pn. , ponieważ w przedmiotowej sprawie nie znajdzie zastosowania cytowany na wstępie art. 86 ust. 1 ustawy. Obniżenie podatku należnego o podatek naliczony może nastąpić jedynie na ściśle określonych przez ustawodawcę zasadach, a jedną z podstawowych przesłanek pozytywnych jest niewątpliwy i bezsporny
podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy środki pieniężne przekazywane przez Spółkę gminie z przeznaczeniem na budowę drogi publicznej stanowią koszty podatkowe Spółki potrącane w chwili ich poniesienia? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
1. Czy kwoty przekazane przez Spółkę na realizację opisanego przedsięwzięcia będą kosztami uzyskania przychodów, w sposób bezpośredni lub pośredni, zgodnie z art. 15 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy kwoty przekazane przez Spółkę winny być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne dokonywane zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób
Czy utwardzenie drogi będzie inwestycją w obcym środku trwałym i będzie podlegać amortyzacji, czy będzie kosztem w dacie jego poniesienia?