Wydatki poniesione na zakup Nieruchomości Drogowej można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz rozpoznanie momentu jako koszty bezpośrednie.
Wydatki poniesione na Inwestycję drogową, stanowiące dla Spółki koszt uzyskania przychodów rozpoznawany w dacie nieodpłatnego przekazania Inwestycji drogowej na rzecz Gminy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dokonanej w drodze wywłaszczenia dostawy: • działki , na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, • działki zabudowanej naniesieniami budowlanymi, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji polegającej na przebudowie dróg.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kredytu w części zaciągniętego na zakup mieszkania oraz wykończenie mieszkania.
Niepodleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży winiet i wynagrodzenia (marży, opłaty turystycznej) za obsługę sprzedaży winiet oraz złożenia wniosku o stwierdzenie i zwrot nadpłaty nienależnie uiszczonego podatku VAT i złożenia korekty deklaracji.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją operacji
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez dewelopera w związku i Inwestycją drogową.
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki poniesione w związku z inwestycją drogową wymaganą przez ustawę o drogach publicznych, oraz czy wydatki te są bezpośrednio lub pośrednio związane z uzyskanymi przychodami
Dotyczy ustalenia: - czy wydatki na realizację umowy drogowej w Modelu rzeczowym podlegają zaliczeniu do kosztów innych niż bezpośrednio związane z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w momencie przekazania infrastruktury na rzecz zarządcy drogi, - czy wydatki na realizację umowy drogowej w Modelu partycypacyjnym podlegają zaliczeniu do kosztów innych
Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na Inwestycję drogową, w tym wydatki na zakup gruntu oraz budowę Drogi A oraz Drogi B i Ronda w części posadowionej na gruncie należącym do Wnioskodawcy, będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodów rozpoznawany w dacie nieodpłatnego przekazania Inwestycji drogowej na rzecz Gminy; - czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na Inwestycję drogową,
Czy wydatki poniesione na odtworzenie nawierzchni, zgodnie z treścią Porozumienia, w części nie podlegającej refakturowaniu na Kontrahenta, stanowią dla Spółki podatkowe koszty uzyskania przychodu inne, niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, zgodnie z art. 15 ust. 1 w zw. z art. 15 ust. 4d Ustawy CIT.
Zaliczenie wydatków na Inwestycję drogową do kosztów uzyskania przychodów i moment ich potrącenia.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów Nieruchomości przekazanej na rzecz Gminy.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaty Miastu Wynagrodzenia, Wynagrodzenia uzupełniającego oraz Dopłat.
Brak uznania usług letniego i zimowego utrzymania dróg w całości za świadczenie kompleksowe. Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług zimowego utrzymania dróg.
W zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją Inwestycji.
W zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów oraz momentu zaliczenia do kosztów podatkowych Wydatków na Inwestycję Drogową.
Ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na budowę infrastruktury w postaci: dróg publicznych, sieci doprowadzających lub odprowadzających media, dróg wewnętrznych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, terenów rekreacyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w odniesieniu do wydatków poniesionych na realizację inwestycji.
Objęcie podatkiem VAT i udokumentowanie fakturą przeniesienia części kosztów budowy Infrastruktury Technicznej na A. oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Infrastruktury Technicznej.
Czy środki przekazane powiatowi na przebudowę drogi powiatowej mogą zostać zakwalifikowane bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na wykonanie/przebudowę kanalizacji deszczowej (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na realizację pozostałego zakresu projektu (wybudowane/przebudowane ulice, chodniki, ścieżki rowerowe, sygnalizacje świetlne, oświetlenie uliczne, sieci