Skutki podatkowe związane z rozliczeniem opisanych we wniosku dostaw towarów (konserw rybnych).
Uznanie czy w związku z transakcjami realizowanymi przy użyciu Kart Sprzedawca będzie dokonywać na Państwa rzecz odpłatnej dostawy towarów i odpłatnego świadczenia usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie przy użyciu Kart towarów i usług związanych z samochodami osobowymi oraz samochodami ciężarowymi.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy świadczonych usług organizacji kolonii i półkolonii; brak zaliczania i rozliczania usług organizacji kolonii do/jako usług turystyki, o których mowa art. 119 ustawy; prawo do skorygowania deklaracji VAT, powstanie nadpłaty podatku VAT oraz prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty.
Problem ujęcia kosztów transportu towarów na dokumentach sprzedaży (faktura VAT) w odrębnej pozycji oraz wliczania tych kosztów transportu do podstawy opodatkowania i stosowania stawki podatku właściwej dla realizowanej sprzedaży towarów.
W zakresie ustalenia, czy Spółka ma prawo uznać, że w okolicznościach zaprezentowanych w stanie faktycznym nieściągalność ww. należności jest uprawdopodobniona w stopniu pozwalającym na zaliczenie tych należności do kosztów uzyskania przychodów na podstawie przepisu z art. 16 ust. 1 pkt 26a ustawy o CIT. Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie byłaby pozytywna, to w którym okresie Spółka powinna wykazać
Transakcja sprzedaży licytacyjnej nieruchomości, tj. działki nr 1 zabudowanej trzema budynkami, nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku, lecz będzie podlegała opodatkowaniu właściwą stawką podatku VAT.
Uznanie transakcji dostawy towarów jako dostawy krajowej oraz udokumentowanie transakcji fakturą ze stawką podatku właściwą dla dostawy tego towaru na terytorium kraju, prawo do skorygowania dostawy krajowej celem zmiany stawki VAT na 0% oraz zmniejszenia kwoty podatku VAT do „0”, momentu ujęcia faktury korygującej w deklaracji podatkowej, a także skorygowania deklaracji podatkowej i informacji podsumowującej
Prawo do wystawienia faktury korygującej w lutym 2024 r. i korekty podatku należnego VAT w lutym 2024 r.
Zwolnienie od podatku sprzedaży lokalu użytkowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług oraz obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku.
W rozpatrywanej sprawie przedstawiony we wniosku opis sprawy nie pozwala stwierdzić, czy sprzedaż przez Pana w drodze licytacji komorniczej działki zabudowanej będzie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10, pkt 10a lub pkt 2 ustawy, gdyż brak jest informacji niezbędnych do jednoznacznego dokonania takiej oceny na podstawie ww. przepisów. Przy czym jak wynika z opisu
Zwiększenie oraz zmniejszenie kwot podatku odliczonego w związku z korektą rozliczeń dokonaną przez sprzedawcę towarów.
Ustalenie, czy wartości wynikające z faktur stanowią przychody w okresach rozliczeniowych, w których doszło do realizacji dostaw towarów, czy korekty wartości Projektu A. powinny zostać wykazane jako zwiększenie wartości przychodów osiągniętych w okresach rozliczeniowych, w których wystawiono faktury dokumentujące przedmiotowe korekty oraz czy obciążenia kosztami opłat celnych i opłat antydumpingowych
Uznanie Państwa Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku od towarów i usług oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Państwa Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Zastosowanie art. 12 ust. 4i oraz art. 15d ust. 1 i 2 ustawy o CIT w sytuacji dokonania przez Wnioskodawcę przelewu środków na rachunek nieznajdujący się w wykazie, o którym mowa w art. 96b ustawy o podatku od towarów i usług.
Opodatkowanie transakcji dokonywanych przy użyciu aplikacji mobilnej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Opisana transakcja nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7a ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; dokumentowanie sprzedaży; brak obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej; brak obowiązku rejestracji w procedurze IOSS
Opodatkowanie podatkiem VAT licytacyjnej sprzedaży lokalu wraz z przynależnymi komórkami lokatorskimi.
Czy sytuacje opisane (poza sytuacjami, gdzie towar zawrócono lub gdy nie wyjechał z magazynu) stanowią przychód podatkowy w rozumieniu art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.
Interpretacja ogólna w sprawie opodatkowania VAT czynności wykonywanych przez jednostki samorządu terytorialnego polegających na instalacji systemów odnawialnych źródeł energii oraz usuwaniu azbestu w związku wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 30 marca 2023 r. w sprawach C-612/21 Gmina O. i C-616/21 Gmina L.
Brak obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży zegarków naręcznych, zegarów naściennych oraz budzików.
Uznanie czynności sprzedaży walut wirtualnych za świadczenie usług opodatkowane podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy, podlegające wykazaniu na fakturze.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy w trybie licytacji komorniczej działki nr 1/1.
Czy opisane sytuacje (poza sytuacjami, gdzie towar zawrócono lub gdy nie wyjechał z magazynu) stanowią przychód podatkowy w rozumieniu art. 12 ust. 3 updop?