Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 u.p.d.o.p. pomocy publicznej w postaci określonej kwoty pieniężnej do cen energii elektrycznej i gazu.
Alokacja kosztów do źródła przychodów/przyporządkowania kosztów o charakterze wspólnym do źródła przychodów.
Czy fakt wykorzystywania przez Spółkę magazynu zlokalizowanego poza terenem realizacji inwestycji określonym w Decyzji o wsparciu wywiera/będzie wywierać wpływ na możliwość oraz zakres korzystania przez Spółkę ze zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a u.p.d.o.p. w odniesieniu do dochodu ze sprzedaży wyrobów wyprodukowanych przez Spółkę na terenie realizacji inwestycji?
W zakresie możliwości zastosowania przychodowego klucza alokacji kosztów, o którym mowa w art. 22 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie, czy Spółka ma prawo do korzystania ze zwolnienia dochodu za 2020 r. na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku, gdy dochód zostanie przekazany zarówno w sposób bezpośredni to jest przelewem z konta Spółki na konto Polskiego Związku X jak i poprzez uregulowanie zobowiązań Polskiego Związku X wobec jego kontrahentów, to jest Spółka wpłaci zobowiązanie
czy fakt wykorzystywania przez Wnioskodawcę magazynu położonego poza terenem SSE do składowania i sprzedaży wyrobów wyprodukowanych na terenie SSE ma jakikolwiek wpływ na możliwość oraz zakres korzystania przez Wnioskodawcę ze zwolnienia z podatku dochodowego
ustalenie, czy: - środki otrzymane w ramach Odszkodowania od ubezpieczyciela oraz środki jakie zostaną otrzymane od Serwisanta jako Rekompensata stanowią przychody a środki jakie Spółka zapłaci na rzecz Kontrahenta stanowią koszty, które składają się na dochód podlegający zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 34 updop, - czy wydatki poniesione w związku z zapłatą
Czy ograniczenia w możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o PDOP znajdują (znajdą) zastosowanie do Kosztów Strefowych, w świetle faktu, że koszty te nie są uwzględniane w dochodzie stanowiącym podstawę opodatkowania zgodnie z art. 7 ust. 3 pkt 3 ustawy o PDOP.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, dochodu Uczelni przeznaczonego i wydatkowanego na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup ZCP.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia, czy odpisy amortyzacyjne dokonywane przez Spółkę od wartości początkowej Środków Trwałych stanowią koszt uzyskania przychodów z działalności produkcyjnej prowadzonej na terenie SSE na podstawie Zezwolenia (działalność strefowa), a w konsekwencji przedmiotowe odpisy amortyzacyjne nie powinny być uwzględniane w kalkulacji dochodów stanowiących
Czy na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o PDOP, Spółka uprawniona jest do korzystania ze zwolnienia z opodatkowania w odniesieniu do dochodów uzyskiwanych ze sprzedaży wyrobów produkowanych na terenie Strefy w obydwu Zakładach i mieszczących się w zakresie grupowań PKWiU określonych w posiadanym Zezwoleniu II (do wysokości limitu dostępnej pomocy publicznej)?
Czy wydatki wymienione w przedstawionym powyżej zdarzeniu przyszłym, ponoszone przez Wnioskodawcę, stanowiące koszty wspólne działalności opodatkowanej i zwolnionej z opodatkowania, w związku z brakiem przychodów zwolnionych w danym roku podatkowym powinny zostać zaliczone w całości do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 2 i 2a ustawy o CIT?
Czy w przypadku Pozostałych Kosztów Wspólnych prawidłowe jest zastosowanie - na potrzeby alokacji kosztów wspólnych pomiędzy działalność strefową i niestrefową - tzw. klucza przychodowego, o którym mowa w art. 15 ust. 2 i 2a ustawy o CIT (uwzględniającego relację, w jakiej pozostają przychody z konkretnego typu działalności - strefowej/pozastrefowej - do łącznej kwoty przychodów osiąganych przez Spółkę
Czy wskazany poniżej przez Spółkę sposób kalkulacji wyniku podatkowego w podziale na wynik z działalności opodatkowanej oraz podlegającej zwolnieniu z opodatkowania (z tytułu prowadzenia działalności na terenie SSE na podstawie zezwolenia) jest prawidłowy?
Czy w sytuacji osiągnięcia przez Spółkę przychodów zwolnionych w następnych latach podatkowych wyżej wymienione wydatki powinny zostać ustalane w takim stosunku, w jakim pozostają przychody zwolnione w ogólnej kwocie przychodów osiąganych przez Spółkę na podstawie art. 15 ust. 2 i 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustalanych narastająco w danym roku podatkowym, z zastrzeżeniem odpowiedniego
Czy wyżej wymienione koszty ogólne związane z bieżącą działalnością ponoszone przez Spółkę stanowią koszt wspólny działalności opodatkowanej i zwolnionej z opodatkowania i w związku z brakiem przychodów zwolnionych w danym roku podatkowym powinny zostać zaliczone w całości do kosztów uzyskania przychodów opodatkowanych na podstawie art. 15 ust. 2 i 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy ewentualny dochód uzyskany przez Wnioskodawcę z tytułu działalności rehabilitacyjnej prowadzonej przez kościelną osobę prawną będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i czy w razie jego osiągnięcia powstanie konieczność składania deklaracji podatkowych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy słuszne jest stanowisko, że Wnioskodawca nie posiada kosztów uzyskania przychodów?
Skutki podatkowe otrzymania dotacji udzielonej wnioskodawcy na podstawie art. 90 ustawy o systemie oświaty otrzymanej z jednostek samorządu terytorialnego.
Skutki podatkowe otrzymania dotacji udzielonej wnioskodawcy na podstawie art. 90 ustawy o systemie oświaty otrzymanej z jednostek samorządu terytorialnego.
W jaki sposob rozliczac koszty uzyskania przychodu w sytuacji gdy wystepuja przychody zarowno opodatkowane jak i zwolnione z podatku i nie ma mozliwosci przyporzadkowania tych kosztow do poszczegolnych zrodel przychodow?
W jaki sposób należy ustalić koszty uzyskania przychodów, w sytuacji uzyskiwania z prowadzonej działalności gospodarczej przychodów opodatkowanych i wolnych od podatku, gdy nie jest możliwe ustalenie kosztów uzyskania przychodów przypadających na poszczególne źródła?