W zakresie skutków podatkowych najmu długoterminowego nieruchomości położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii: wartość początkowa, ujawnienie, podatek u źródła, MLI, różnice kursowe i odsetki do wartości początkowej, grunty, skutki sprzedaży.
Ustalenie dochodu z najmu nieruchomości, indywidualna stawka amortyzacji.
1. Czy wpłacony przez najemców czynsz na konto wspólne należące do współwłaścicieli w ciągu roku podatkowego pomniejszony o zapłacone zobowiązania wynikające z utrzymania nieruchomości będą dopiero dochodem właściciela w chwili postawienia do jego indywidualnej dyspozycji - czyli w chwili rozliczenia i przekazania należnej każdemu ze współwłaścicieli proporcjonalnej do posiadanego udziału w nieruchomości
1) Czy wpłacony przez najemców czynsz na konto wspólne należące do współwłaścicieli w ciągu roku podatkowego pomniejszony o zapłacone zobowiązania wynikające z utrzymania nieruchomości będą dopiero dochodem właściciela w chwili postawienia do jego indywidualnej dyspozycji - czyli w chwili rozliczenia i przekazania należnej każdemu ze współwłaścicieli proporcjonalnej do posiadanego udziału w nieruchomości
Czy przedstawiony sposób ustalenia kosztów wspólnych opisanym wyżej kluczem przychodowym jest zgodny z art. 7 ust. 2 oraz ust. 3 pkt 1 i pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Czy istnieje możliwość odliczania od przychodów z tytułu najmu ww. mieszkania odsetek od kredytu hipotecznego zaciągniętego na jego zakup?
Czy Wnioskodawczyni miała prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całość kosztów proporcjonalnie do wynajmowanej powierzchni (mowa tu o kosztach odsetek od kredytu, różnic kursowych, obowiązkowych ubezpieczeń kredytu oraz wszystkich opłat związanych z eksploatacją mieszkania) ponoszonych od dnia przekazania lokalu mieszkalnego pod wynajem?
1. Czy w przypadku korzystania z samochodu na podstawie umowy leasingu, możliwe jest zaliczanie rat leasingowych i innych kosztów jego utrzymania do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy w przypadku zakup samochodu na kredyt, możliwe jest wpisanie go do ewidencji środków trwałych i zaliczanie jego amortyzacji wraz z odsetkami kredytowymi i innymi kosztami eksploatacji do kosztów uzyskania przychodów
Jaka kwota podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych. Czy będzie to tylko kwota stanowiąca równowartość określonego umową czynszu miesięcznego, czy może kwota obejmująca obok czynszu kwoty opłat za media. Czy za sierpień 2009 r. do podstawy opodatkowania Wnioskodawca powinien uwzględnić kwotę 800,00 zł, czy kwotę 935,17 zł?
możliwość zaliczenia do przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w zakresie wynajmu nieruchomości pozarolniczej działalności gospodarczej przychodów i kosztów związanych z wynajmem lokalu mieszkalnego
1. Czy istnieje możliwość, w myśl art. 22j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji dla lokalu mieszkalnego? 2. Czy w przypadku stosowania indywidualnej stawki amortyzacji lokalu mieszkalnego, w myśl art. 22n ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy prowadzić ewidencję, albo wykaz środków trwałych?
Czy odsetki od kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego przeznaczonego na wynajem do momentu oddania lokalu do użytkowania podnoszą wartość lokalu (do celów amortyzacji), a od momentu najmu stanowią koszt uzyskania przychodu?
Jaką kwotę powinna opodatkowywać ryczałtem, czy całą kwotę jaką wpłaca jej najemca czyli 1230 zł., czy przychód ten pomniejszony o czynsz jaki wpłaca do administracji budynku czyli kwotę 867,80 zł?
Czy podatnik korzystając z opodatkowania dochodów z najmu ma zasadach ogólnych może uznać koszty odsetek od zaciągniętego kredytu za koszty uzyskania przychodu z najmu? Czy podatnik powinien uznawać odsetki od kredytu za koszt uzyskania przychodu od momentu wynajęcia lokalu, przyjęcia lokalu od dewelopera protokołem zdawczo-odbiorczym, czy od momentu nabycia lokalu aktem notarialnym? Czy odsetki, koszty
Czy jeden ze współwłaścicieli może w 100% rozliczać podatek VAT skoro jest dla najemców jedynym sprzedającym usługi (czynsz + media) oraz jedynym otrzymującym na siebie w 100% faktury kosztowe?Czy kwota ugody sądowej winna stanowić koszt uzyskania przychodów właścicieli wyłącznie ją wypłacających oraz przychód właścicieli ją otrzymujących?Czy kwota ugody sądowej jest zwolniona z podatku VAT?Czy kwoty
Czy w powyżej opisanym stanie faktycznym kwota kosztów dodatkowych dotyczących roku poprzedniego (tj.2007), która została ujęta w księgach roku 2008 i którą wnioskodawca rozlicza z opłatami otrzymanymi od najemców w roku 2008 stanowi koszt uzyskania przychodów w roku 2008. Czy w powyżej opisanym stanie faktycznym Spółka ma obowiązek zaliczyć do przychodu roku 2007 kwotę będącą równowartością sumy kosztów
Jaki jest zakres i sposób zastosowania przepisów podatkowych dotyczących opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności najmu części lokalu mieszkalnego na cele użytkowe?
Czy po przekroczeniu, w roku podatkowym obrotu z tytułu najmu lokalu, wyrażonego w złotych odpowiadającego równowartości 10.000 euro traci się prawo do zwolnienia podmiotowego?
Czy do dochodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi można zakwalifikować odsetki za zwłokę uiszczane przez mieszkańców, odsetki od lokat bankowych, dochody z wynajmu lokali użytkowych oraz dochody z eksploatacji garaży przez mieszkańców ?Czy do kosztów uzyskania przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi można zakwalifikować koszty prowadzenia windykacji należności, których źródłem są czynsze
Osiągam dochody z tytułu najmu lokalu mieszkalnego. Jednocześnie ponoszę cyklicznie stałe koszty związane ze żródłem przychodów. Czy podatek od nieruchomości, opłata za wieczyste użytkowanie, wpłaty na fundusz remontowy stanowią koszty uzyskania przychodu z najmu?
Czy udokumentowane wydatki związane z wynajmowanym lokalem mieszkalnym jak: czynsz do spółdzielni mieszkaniowej, opłaty za RTV można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu przy opodatkowaniu przychodów uzyskiwanych z najmu lokalu miszkalnego zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych ?
Czy wydatek poniesiony na zakup prawa wieczystego użytkowania działki zabudowanej pawilonem handlowym przeznaczonym przez podatnika na wynajem jest kosztem uzyskania przychodu z tytułu najmu tego pawilonu?