Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Informacje ważne dla klientów biur rachunkowych – kalendarium wydarzeń 1 sierpnia–2 września 2022 r.
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 sierpnia do 2 września 2022 r. 3 sierpnia 2022 r. został opublikowany projekt zmiany przepisów dotyczących należności z tytułu podróży służbowych. Ma się zmienić nie tylko wysokość diet w podróżach krajowych, ale też wysokość diet i limity za nocleg w podróżach zagranicznych. Projekt zakłada podwyżkę diety z tytułu podróży służbowej
W zakresie ustalenia, czy diety oraz inne należności za czas podróży, wypłacane Wnioskodawcy przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością na warunkach, o których mowa we wniosku, będą stanowiły koszt uzyskania przychodu w spółce w rozumieniu art. 15 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustalenia możliwości wyboru przez Spółkę zaliczenia do kosztów uzyskania
Możliwość zwolnienia z opodatkowania należności otrzymanych z Komisji Europejskiej
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłacanych na rzecz pracowników diet, których wysokość będzie indywidualnie ustalana z pracownikiem w oparciu o zawartą umowę o pracę.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów diet z tytułu zagranicznych podróży służbowych
Czy wydatki opisane w pkt 4 stanu faktycznego (tj. usługa noclegowa, delegacja właściciela, usługi biurowe (wydruki dokumentów, wizytówek), reklama, pieczątki - które to usługi dotyczą bezpośrednio prowadzonej Inwestycji i są ponoszone na potrzeby przeprowadzanej Inwestycji) mogą być przez Wnioskodawcę uznane jako wydatki zwiększające wartość początkową inwestycji w obcym środku trwałym?
Czy środki finansowe, które Wnioskodawca otrzyma w ramach programu Mobilność Plus korzystają ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Wnioskodawca jako osoba prowadząca działalność gospodarczą do kosztów prowadzonej działalności gospodarczej będzie mógł zaliczyć równowartość diet z tytułu podróży z miejsca zamieszkania do miejscowości, w której wykonuje działalność gospodarczą, w części nieprzekraczającej wysokości diet przysługujących pracownikom, określonej w odrębnych przepisach.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów diet z tytułu zagranicznych podróży służbowych
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów diet z tytułu zagranicznych podróży służbowych
Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów diety z tytułu zagranicznej podróży służbowej do wysokości diet przysługujących z tego tytułu pracownikom. Potwierdził to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Sposób dokumentowania zwrotu kosztów zakupu biletów lotniczych, zakupu usługi hotelowej, kosztów parkingu samochodu, kosztów przejazdu pracownika prywatnym samochodem oraz kosztów diety pracownika.
Interpretacja w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rzecz zleceniobiorców.
Obowiązków płatnika w tytułu pokrywania kosztów związanych z podróżami służbowymi pracowników powyżej limitu określonego przepisami prawa
obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów wyżywienia poniesionych przez pracownika podczas podróży służbowej
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów diet z tytułu zagranicznych podróży służbowych