Rozliczenie transakcji, która korzysta ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT w odniesieniu do zaciąganych kredytów oraz z art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT w odniesieniu do udzielanych depozytów.
W zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych od matki na podstawie umowy depozytu nieprawidłowego.
W zakresie ustalenia, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
W zakresie ustalenia, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
Ustalenie momentu oraz kursu różnic kursowych do zwiększenia przychodów bądź kosztów uzyskania przychodów.
brak powstania przychodu z tytułu otrzymania granulatu na podstawie umowy depozytu nieprawidłowego – jest prawidłowe; skutki podatkowe związane z koniecznością zwrotu granulatu na rzecz Składających – jest prawidłowe; możliwość rozpoznania w kosztach podatkowych wydatków związanych z nabyciem granulatu, który ma być zwrócony Składającemu – jest prawidłowe; sposób rozpoznania w kosztach podatkowych
Skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych zawarcia umowy depozytu nieprawidłowego.
Skutki podatkowe przekazanie środków pieniężnych Przechowawcy oraz zwrotu środków pieniężnych przez Przechowawcę w ramach odpłatnej umowy depozytu nieprawidłowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy zwrot przedmiotu depozytu w innej postaci niż wydany Korzystającemu w ramach odpłatnej umowy depozytu nieprawidłowego pieniędzy bądź rzeczy oznaczonych co do gatunku powoduje w Spółce powstanie skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych rozumianych jako: - uzyskanie przychodu ze względu na zwrot środków pieniężnych zamiast rzeczy oznaczonych co do gatunku lub rzeczy oznaczonych co
Czy otrzymanie środków pieniężnych lub towarów (produktów) na przechowanie w ramach odpłatnej umowy depozytu nieprawidłowego przez Wnioskodawcę powoduje powstanie u niego skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy zwrot przedmiotu depozytu nieprawidłowego w innej postaci niż ten otrzymany od Deponenta w ramach tej umowy spowoduje u Wnioskodawcy powstanie skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy zwrot przedmiotu umowy depozytu nieprawidłowego przez Wnioskodawcę powoduje u niego powstanie skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przekazanie środków pieniężnych lub rzeczy oznaczonych co do gatunku w ramach z odpłatnej umowy depozytu nieprawidłowego Korzystającemu powoduje w Spółce powstanie skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych? Czy zwrot środków pieniężnych lub rzeczy oznaczonych co do gatunku wydanych Korzystającemu w ramach odpłatnych umów depozytu nieprawidłowego powoduje w Spółce powstanie skutków
Czy w przypadku przelania przez komandytariusza Wnioskodawcy środków finansowych przeznaczonych na podwyższenie wkładu komandytariusza we Wnioskodawcy obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych (dalej PCC) powstaje dopiero z chwilą zmiany umowy spółki Wnioskodawcy obejmującej podwyższenie wkładu komandytariusza?
Zakres skutków podatkowych usługi zarządzania płynnością finansową.
W wyniku potrącenia wierzytelności dochodzi do uregulowania zobowiązania nawet w sytuacji, gdy nie dochodzi do faktycznego transferu pieniędzy. Zatem, naliczone odsetki po stronie biorącego w depozyt stanowią koszt podatkowy w momencie ich zapłaty, w tym przypadku w dacie kompensaty wzajemnych wierzytelności o ile oczywiście nie znajdzie zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o PDOP. Interpretacja
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego podatnik nie będzie podlegał obowiązkowi podatkowemu z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych w związku z otrzymaniem do depozytu nieprawidłowego określonej kwot pieniędzy?