Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego określonego w fakturze dokumentującej nabycie nieruchomości gruntowych przy zastosowaniu prewspółczynnika, w drodze korekty pliku JPK_V7M, zgodnie z art. 86 ust. 13 ustawy.
Czy Spółka będzie uprawniona do pomniejszania dostępnego aktywa B+R z art. 18d ust. 8 ustawy o CIT (nieodliczonych kosztów kwalifikowanych) o kwotę odliczenia z tytułu art. 18db ust. 1 ustawy o CIT.
Brak obowiązku złożenia deklaracji VAT-23 i zapłaty podatku VAT w związku z nabyciem koparko-ładowarek.
Dotyczy obowiązków podatkowych w zakresie produkcji i zużycia energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Obowiązek złożenia informacji VAT-23 i zapłaty podatku VAT nabytych pojazdów w związku ze zmianą ich przeznaczenia na działalność gospodarczą, korekta deklaracji JPK_V7M wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nietransakcyjnego WNT pojazdów, określenie podstawy opodatkowania oraz ustalanie kursu waluty obcej do przeliczania podstawy opodatkowania
Prawo do pomniejszenia dochodu za 2019 rok o stratę z 2020 r. (covidową) a w konsekwencji do złożenia korekty deklaracji DSF-1.
Ustalenie czy Wnioskodawca może dokonać potrącenia zryczałtowanego wynagrodzenia, o którym mowa w art. 28 § 1 Ordynacji podatkowej, obliczonego od terminowo wpłaconych dotychczas zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych za okres nieobjęty przedawnieniem zobowiązań podatkowych, z aktualnie (i w przyszłości) obliczanych i pobieranych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Opodatkowanie podatkiem VAT należności z tytułu bezumownego korzystania z przedmiotu najmu, anulowanie faktur, skorygowanie faktur oraz deklaracji podatkowych, zwrot podatku, wystawienie not księgowych.
Niepodleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży winiet i wynagrodzenia (marży, opłaty turystycznej) za obsługę sprzedaży winiet oraz złożenia wniosku o stwierdzenie i zwrot nadpłaty nienależnie uiszczonego podatku VAT i złożenia korekty deklaracji.
Braku obowiązku zapłaty podatku VAT z tytułu zakupu koparek kołowo-obrotowych na podstawie art. 103 ust. 3 i 4 ustawy.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym stanie faktycznym złożenie korekty deklaracji spowodowało zmianę oświadczenia deklaracji pierwotnej i nie wymaga zmiany rozliczenia podatku dochodowego za rok podatkowy od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2023 r.
Obowiązek dokonania korekty deklaracji podatkowej dla podatku akcyzowego,
Możliwość dokonania korekty przeszłych wydatków odliczanych przy zastosowaniu prewspółczynnika ustalonego według metody ilościowej, w trybie art. 90c ust. 3 ustawy.
Skorygowanie ewidencji, deklaracji oraz informacji podsumowujących w związku z wewnątrzwspólnotowymi transakcjami trójstronnymi, w okresach, gdy zostały wystawione faktury przez prawidłowego sprzedawcę.
Korekta rozliczeń podatku dotyczącego wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Obowiązek dokonania korekty rozliczeń dla potrzeb podatku akcyzowego.
Czy Spółka postąpiła prawidłowo rozliczając koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami zgodnie ze wskazaną w opisie stanu faktycznego metodologią; - czy Spółka będzie prawidłowo postępować rozliczając koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami zgodnie ze wskazaną w opisie stanu faktycznego metodologią; - czy Spółka postąpiła prawidłowo alokując do ubiegłego
W zakresie rozliczenia przychodu i kosztów uzyskania przychodu z tytułu umorzonego zobowiązania kredytowego.
Czy w związku z prawomocnym postanowieniem o zatwierdzeniu układu Dłużnika należy skorygować deklarację VAT zgodnie z art. 89a ust. 4 UVAT zgodnie z terminami wpływu kolejnych spłat należności? Czy w momencie nieterminowej spłaty należności należy wykazywać przywrócenie wartości VAT należnego w rejestrze VAT sprzedaży w datach realnej zapłaty części wierzytelności? Czy w związku z prawomocnym postanowieniem