Szef KAS potwierdził, że podatnik, ustalając podstawę obliczenia daniny solidarnościowej, mógł w niej uwzględnić stratę covidową. Tym samym Szef KAS za nieprawidłowe uznał stanowisko Dyrektora KIS, który pierwotnie odmówił podatnikowi tego prawa.
Prawo do pomniejszenia dochodu za 2019 rok o stratę z 2020 r. (covidową) a w konsekwencji do złożenia korekty deklaracji DSF-1.
Składniki cenotwórcze przychodu oraz moment powstania przychodu z odpłatnego zbycia akcji; Koszty uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia akcji; Podstawa obliczenia daniny solidarnościowej.
Ulga IP-Box - działania spółki niebędącej osoba prawna w zakresie rozwijania gry komputerowej, na którą uzyskała licencję.
Możliwość uwzględnienia straty z lat ubiegłych przy ustalaniu podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
Możliwość obniżenia dochodu z kapitałów pieniężnych o wysokość poniesionej uprzednio straty oraz możliwość obniżenia przychodu z daniny solidarnościowej o wysokość tej straty.
Możliwość odliczenia straty przy obliczaniu podstawy opodatkowania do daniny solidarnościowej.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia akcji. Określenie podstawy opodatkowania z tytułu daniny solidarnościowej.
Jeżeli wskazana we wniosku darowizna, której dokonał Pan w grudniu 2020 r. została przekazana w celu przeciwdziałania COVID˗19, a więc będzie stanowiła czynność związaną ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków, w tym społeczno-gospodarczych, zakażeń i choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS˗CoV˗2, to będzie przysługiwało Panu prawo do odliczenia
Pana dochód za 2019 rok nie zmniejszy się do poziomu mniejszego niż 1 000 000 zł, przekracza Pan limit, o którym mowa w art. 30h ust. 2 ustawy o PIT, a tym samym jest Pan zobligowany do uiszczenia daniny solidarnościowej i wobec tego nie przysługuje Panu prawo do korekty deklaracji DSF-1.
16 maja 2020 r. weszły w życie przepisy tzw. tarczy antykryzysowej 3.0. Jest to kolejna modyfikacja tarczy antykryzysowej wprowadzającej szczególne rozwiązania prawne łagodzące skutki ekonomiczne epidemii COVID-19. W publikacji przedstawiamy, jakie rozwiązania zostały wprowadzone tarczą 3.0.