Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i otrzymania „kwoty dodatkowej”.
Skutki podatkowe darowizny od męża skompensowanej z wcześniej udzieloną pożyczką.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i otrzymania „kwoty dodatkowej”.
Brak możliwości korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do należności zabezpieczonych i przekazanych do depozytu sądowego na podstawie art. 89a ustawy o VAT.
Skutki podatkowe sprzedaży byłemu konkubentowi udziału w nieruchomości w zamian za przejęcie długu wobec banku.
Dotyczy ustalenia: - czy ukryte zyski z tytułu zwrotu przez Wnioskodawcę części pożyczki wraz z kwotą odsetek, w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o poatku dochodowym od osób prawnych, należy rozpoznać w momencie faktycznej wypłaty/zwrotu Wspólnikowi; - czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty ryczałtu od dochodów spółek, jeżeli dojdzie do umorzenia zobowiązania do zwrotu odsetek
Prawo do korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do Wierzytelności wobec Dłużnika, objętych Wygaśnięciem cesji, w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności zostanie uprawdopodobniona.
Po dokonaniu Cesji zwrotnej Wnioskodawca może skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności została uprawdopodobniona, zarówno w odniesieniu do Wierzytelności I, jak i Wierzytelności II (w drodze korekty rozliczeń VAT).
Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na podstawie art. 89a ust. 1 ustawy w zakresie opisanych we wniosku nieściągalnych wierzytelności, dla których upłynęły dwa lata, licząc od końca roku, w którym faktury zostały wystawione.
W zakresie skutków podatkowych spłaty rat kredytu przez pozostałych kredytobiorców.
Wnioskodawca może skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny w odniesieniu do wierzytelności wobec Dłużnika, objętych Cesją zwrotną, w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności została uprawdopodobniona.
Skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych odłączenia się wnioskodawcy od kredytu hipotecznego udzielonego na cele mieszkaniowe.
Konwersja pożyczek będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych tylko w części, w której wkład podwyższy kapitał zakładowy spółki z o.o., w części przekazanej na kapitał zapasowy jest obojętna podatkowo.
Wypłata odszkodowania spełnia przesłanki o których mowa w art. 89a ust. 4 ustawy, a tym samym niesie za sobą obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w odpowiedniej części.
Brak obowiązku dokonania korekty odliczonej kwoty podatku na podstawie art. 89b ustawy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych zwrotów na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Czy w związku z Konwersją Długu na Kapitał Wnioskodawcy, wartość wkładu wnoszonego do spółki (Wnioskodawcy) przez Wierzyciela stanowi jego przychód zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 Ustawy CIT, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na podstawie art. 13 ust. 5 DTT, a w konsekwencji Wnioskodawca nie będzie obowiązany jako płatnik do pobrania podatku u źródła na podstawie art. 26 ust. 1 Ustawy CIT.
Czy w zdarzeniu przyszłym dotyczącym Programu 1 i 2, odpłatne przejęcie długu przez Klienta od Spółki w drodze umowy zawartej na podstawie art. 519 § 2 pkt 2 Kodeksu cywilnego będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego po stronie Spółki i koniecznością zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.
Jest Pani zobowiązana do dokonania korekty odliczonej kwoty podatku naliczonego wynikającego z nieuregulowanej faktury, w rozliczeniu za okres, w którym upłynął 90. dzień od dnia upływu terminu płatności określonego w tej fakturze.
W związku z odpłatnym przejęciem długu przez Państwa od Agencji w drodze umowy na podstawie art. 519 § 2 pkt 2 Kodeksu cywilnego, po Państwa stronie nie powstanie przychód podatkowy. Nie będą Państwo zobowiązani do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży przez wnioskodawcę oraz w imieniu małoletnich dzieci nieruchomości nabytej w spadku po zmarłej małżonce.
Skutki podatkowe przejęcia nieruchomości będącej zabezpieczeniem zobowiązania kredytowego na podstawie datio in solutum.