Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Podleganie opodatkowaniu i korekta podatku naliczonego w związku z przeniesieniem budynku z działalności gosp. do majątku prywatnego.
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Poleganie opodatkowaniu transakcji wycofania z działalności gospodarczej Spółki obiektów (budynku firmowego i wiaty) oraz korekty odliczonego podatku.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z podatku VAT w przypadku świadczenia usług najmu budynku użytkowego na cele usługowe oraz na cele mieszkalne najemcy.
Uprawnienie do zastosowania podwyższonej stawki amortyzacyjnej, o której mowa w art. 22i ust. 2 pkt 1 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w odniesieniu do kurników jako budynków używanych w warunkach pogorszonych, powodujących przyspieszenie zużycia tych obiektów.
Zaliczanie odpisów amortyzacyjnych od budynków mieszkalnych i użytkowych do kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT budynku użytkowego w przypadku likwidacji działalności gospodarczej oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków na remont tego budynku.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o VAT sprzedaży licytacyjnej działki zabudowanej.
Opodatkowanie licytacyjnej sprzedaży nieruchomości (budynek mieszalny i budynki użytkowe).
Opodatkowanie czynności sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Brak obowiązku opodatkowania sprzedaży licytacyjnej budynku mieszkalnego dłużników. Zwolnienie od podatku sprzedaży licytacyjnej dwóch hal magazynowo-produkcyjnych dłużnika.
w jaki sposób ustalić wartość początkową opisanej we wniosku nieruchomości w przypadku jej wykorzystania jako przedmiotu tzw. najmu prywatnego oraz możliwości zaliczenia dokonywanych od tej wartości odpisów amortyzacyjnych do kosztów podatkowych
Czy SpK będzie uprawniona do amortyzowania Budynku Hotelu jako ŚT przy zastosowaniu współczynnika 1,2%?
Darowizna budynku użytkowego będzie objęta zwolnieniem od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT, darowizna prawa użytkowania wieczystego gruntu nie będzie podlegała opodatkowaniu w związku z art. 7 ust. 2 ustawy o VAT. Jednocześnie Wnioskodawca będzie zobowiązany do ujęcia tej czynności w prowadzonej dla potrzeb podatku VAT ewidencji, natomiast nie będzie miał obowiązku zaewidencjonowania
Ustalenie możliwości wprowadzenia do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nabytego przez Wnioskodawcę budynku oraz jego amortyzacji.
dot. możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej do amortyzacji wskazanego we wniosku budynku.
Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej do budynku, o którym mowa we wniosku.
dot. możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na wynagrodzenie z tytułu cesji praw i obowiązków wynikających z umowy dzierżawy.
ustalenie wartości początkowej nieruchomości, które były budowane na cele prywatne, jednak w trakcie budowy zmieniono ich przeznaczenie na cele prowadzonej działalności gospodarczej.