Określenie czy różnica pomiędzy zwaloryzowaną, a wpłaconą kwotą kaucji stanowi przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych od lokali mieszkalnych stanowiących odrębną nieruchomość po 31 grudnia 2022 r.
Czy całość czynszu (wraz z kredytem) korzysta ze zwolnień z opodatkowania w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 44 updop, w przypadku zwrotu kwoty partycypacji uczestnikowi w związku z rezygnacją z nabycia lokalu lub przy przejściu z umowy najmu z opcją dojścia do własności na zwykły najem; - czy Spółka, w przypadku zwrotu partycypacji dotychczasowemu najemcy i jednocześnie otrzymaniu partycypacji od nowego
Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji praw partycypacyjnych do lokalu mieszkalnego znajdującego się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego a celów mieszkaniowych.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowania z tytułu utraconych korzyści, w związku z wystąpieniem opóźnień w realizacji inwestycji deweloperskiej wypłaconego przez Wnioskodawcę na rzecz Nabywcy na podstawie zawartego Porozumienia.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wykonywanych przez Miasto na rzecz mieszkańców w zakresie opodatkowania przekazania przez mieszkańców wpłat na pokrycie podatku VAT od 85% wartości kosztów kwalifikowanych Instalacji OZE oraz stawki podatku VAT dla wpłat z tytułu wkładu własnego mieszkańców na poczet montażu Instalacji OZE.
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 16.08-1.09.2010 r.
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 2-20.09.2010 r.
Czy w przypadku zatrzymania na poczet tzw. kaucji gwarancyjnej części należności udokumentowanej fakturą za wykonane przez podwykonawców usługi budowlane i w przypadku odliczenia od podatku należnego w całości podatku naliczonego wyszczególnionego w fakturze dokumentującej nabycie usług budowlanych, będzie spoczywał na Wnioskodawcy obowiązek korekty podatku naliczonego w miesiącu rozliczeniowym w którym
Czy Wnioskodawca może wprowadzić do ewidencji środków trwałych działkę budowlaną na podstawie oświadczenia podatnika, oraz uznać jako koszt uzyskania przychodu w momencie sprzedaży domu wraz z działką?
Jestem przedsiębiorcą w branży budowlanej. Na roboty budowlane udzielam gwarancji obejmującej określony okres (np. 2 lata). W czasie okresu gwarancji jestem obowiązany do dokonywania napraw na swój koszt. Aby zabezpieczyć wykonanie takich usług gwarancyjnych, zleceniodawca zatrzymuje część wynagrodzenia należnego za przeprowadzone roboty (np. 5% należnego wynagrodzenia), z zastrzeżeniem, że kwota ta
W jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług z tytułu dostawy budynków wielorodzinnych wraz z gruntem?
W przypadku wniesienia w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) przedsiębiorstwa do spółki komandytowo-akcyjnej wartość początkową poszczególnych składników majątku, wchodzących w skład przedsiębiorstwa: środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych - dla celów amortyzacji ustala się według wartości początkowej określonej w ewidencji zbywcy, czyli w tym wypadku wnoszącego aport Wnioskodawcy
Czy odsetki zapłacone od kredytu zaciągniętego na realizację projektu deweloperskiego oraz odsetki od kredytu bieżącego, w części wykorzystanej do realizacji konkretnej inwestycji, stanowią koszty uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia, a więc w momencie ujęcia dowodu księgowego dokumentującego ich poniesienie w księgach rachunkowych na określony dzień?
Wycena wartości początkowej składników majątku wnoszonych aportem do spółki komandytowej.
Skutki podatkowe wniesienia przedsiębiorstwa do spółki komandytowej.
Czy w sytuacji, w której zrzeczenie się roszczeń o zwrot wadium jest warunkiem dopuszczenia Wnioskodawczyni do realizacji istotniej części prac budowlanych jako podwykonawcy, wadium to można uznać za koszt uzyskania przychodów z tytułu wykonania tychże prac?
Czy zapłacona kwota prowizji z tytułu udzielonych gwarancji dobrego wykonania robót stanowi dla spółki koszt uzyskania przychodów w dacie poniesienia wydatku, czy należy ją rozliczyć w okresie na który udzielono gwarancji?
1. czy zastosowanie obniżonej stawki VAT jest nakazem dla podatnika (przedsiębiorcy) czy uprawnieniem, i czy w związku z tym istnieje obowiązek zastosowania obniżonej 7% stawki VAT, czy może być zastosowana stawka VAT w podstawowej wysokości, dla części robót związanych z lokalami użytkowymi i garażami 2. obowiązku wystawienia korekt do faktur VAT
budowa kotłowni miałowej oraz wszelkie prace związane z tą inwestycją wymienione w § 5 ust. 1a pkt 1, która będzie usytuowana w budynku internatu szkolnego czyli w obiekcie budownictwa mieszkaniowego sklasyfikowanego w dziale PKOB 11, opodatkowane będą 7% stawką podatku VAT.
Czy należy refakturować wykonane w sierpniu 2004r. prace naprawcze na Spółkę z o.o. AAA oraz rozliczyć tak powstałą należność z kwotami zatrzymanej kaucji gwarancyjnej i wykazać przychody w miesiącu wystawienia faktury VAT ("refaktura")?Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu kwotę netto faktur za refakturowne prace naprawcze w dacie wystawienia faktury na spółkę AAA Sp. z o.o?