W zakresie ustalenia, czy Spółka może dokonać odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 w związku z ust. 2 pkt 1-1a Ustawy o CIT wymienionych Składników Wynagrodzenia B+R w proporcji czasu pracy z miesiąca poprzedzającego miesiąc wypłaty wynagrodzenia zgodnie z przedstawionym opisem stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości usług wykończeniowych w ramach otrzymanego przez klienta Vouchera.
Wyłącznie bonusy 1- 6 stanowią rabat zmniejszający podstawę opodatkowania realizowanych dostaw, którego wypłatę należy udokumentować fakturą korygującą.
Brak możliwości korekty przez dostawcę zagranicznego podstawy opodatkowania w razie udzielenia rabatu pośredniego jego „niebezpośredniemu” kontrahentowi oznacza, że ten kontrahent będący podmiotem krajowym nie ma obowiązku obniżenia związanego z taką dostawą podatku naliczonego. Ponieważ Dostawcy zagraniczni nie będą dokonywać korekty (obniżenia podatku należnego) - gdyż pomiędzy Spółką a Dostawcami
Czy zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT wydatki związane z opłaceniem faktur dokumentujących Bonusy stanowią dla Państwa koszt uzyskania przychodu.
1. Czy wypłacony Członkowi Zarządu bonus transakcyjny nie stanowi kosztu uzyskania przychodów Spółki zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT. 2. Czy w sytuacji, gdy bonus transakcyjny nie stanowi kosztu uzyskania przychodów Spółki to zwrot kwoty bonusu transakcyjnego przez spółkę holdingową Grupy nie stanowi przychodu podatkowego Spółki zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o CIT.
W zakresie zastosowania właściwego kursu dla przeliczenia kwot wyrażonych w walutach obcych w sytuacji dokonywania korekty przychodów
Konsekwencją zakwalifikowania przychodów z tytułu umowy o pracę jest ich opodatkowanie za pośrednictwem płatnika. Na Spółce jako na płatniku wypłacającym przedmiotowe świadczenia ciążyć będą obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych.
Skutki podatkowe otrzymania bonusu w formie kryptowaluty oraz wymiany waluty wirtualnej na walutę tradycyjną.
Poniesione przez Spółki Polskie Koszty Programu z tytułu uczestnictwa ich pracowników w Programie obejmujące koszty Akcji Bonusowych oraz koszty administracyjne związane z jego funkcjonowaniem, którymi będą obciążeni przez Spółkę Brytyjską stanowią dla nich koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP inne niż bezpośrednio związane z przychodem i rozpoznane w dacie ich poniesienia
Czy w związku z otrzymaniem bonusu (rabatu pośredniego) od dostawców mediów, Wnioskodawca ma obowiązek skorygować koszty uzyskania przychodów poprzez zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów poniesionych w okresie rozliczeniowym, w którym została otrzymana nota księgowa uznaniowa lub wystawiona nota księgowa obciążeniowa?
W zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wypłatę bonusów pieniężnych.
czy wystawiona nota dokumentująca udzielenie rabatu pośredniego stanowić będzie koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust.1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
czy w przypadku udzielenia przez Dealera na rzecz Spółki rabatu udokumentowanego notą księgową Spółka powinna zaliczyć ten rabat jako zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów, czy też jako zwiększenie przychodu oraz w jakim momencie Spółka powinna rozpoznać skutek podatkowy z tytułu udzielenia rabatu pośredniego przez Dealera.
kwalifikacja oraz moment zaliczenia poniesionych wydatków z tytułu wynajmu nieruchomości do kosztów uzyskania przychodów
Ustalenie, czy potencjalnie wypłacona kwota dodatkowych Bonusów stanowi koszt uzyskania przychodów Spółki inny niż koszt bezpośrednio związany z przychodami (koszt pośredni), potrącalny w dacie poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 1 oraz art. 15 ust. 4d Ustawy o CIT.
Moment powstania kosztów uzyskania przychodów - wsparcie finansowe i bonus oraz moment powstania przychodów - pre-rabat i rabat.
czy obciążenia dokonywane przez Spółki mieszczą się w katalogu art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT a Wnioskodawca jako płatnik jest zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku z tytułu bonusu, rabatu, opłat za utylizację odpadów transportowych, dopłat do kosztów marketingowych, dopłat do kosztów wspierania sprzedaży oraz kwestia momentu poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych
Kwestia istnienia po stronie Spółki obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z obciążeniami nakładanymi na nią przez kontrahenta.
Czy płatności realizowane przez Wnioskodawcę z tytułów bonusu SWAP i prowizji podlegają opodatkowaniu zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 2a w zw. z art. 26 ust. 1 ustawy o CIT i czy Spółka będzie zobowiązana pobrać od wypłacanego z tych tytułów wynagrodzenia podatek u źródła?
Nieprawidłowe dokumentowanie bonusu poprzez wystawienie faktury, korekta faktury do zera, możliwość dokumentowania bonusu notą księgową, brak obowiązku zapłaty podatku
Interpretacja w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia z tytułu Bonusów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opisanych we wniosku wydatków w postaci gratyfikacji finansowej oraz nagrody finansowej w związku z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością polegającą na organizowaniu kursów i szkoleń
ustalenie, czy Spółka nowo zawiązana, powinna na bieżąco (tj. w okresie rozliczeniowym, w którym faktury korygujące zostały otrzymane) uwzględnić w rozliczeniach podatku dochodowego od osób prawnych faktury korygujące dokumentujące premie (rabaty), otrzymane po dniu podziału oraz w zakresie korekty kosztów towarów, sprzedanych przed dniem podziału