Opodatkowanie podatkiem VAT i obowiązek ewidencjonowania przy użyciu kasy fiskalnej opłat o charakterze kar i odszkodowań.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na realizację inwestycji; możliwość dokonania korekty deklaracji w celu odliczenia wydatków na wykonanie koncepcji projektowej.
Refundacja wartości podatku dochodowego od osób fizycznych za udział pracownika w pogłębionej analizie stanowiskowej oraz zwrot wydatków na cele rekreacyjne i rehabilitacyjne pracownika objęty jest zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 137 zaś sfinansowanie szkoleń, warsztatów i pikników nie skutkuje przysporzeniem majątkowym dla pracowników.
Prawo do odliczenia podatku VAT w całości od wydatków poniesionych przy realizacji inwestycji w ramach projektu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup karnetów dla pracowników.
Prawo do odliczenia podatku VAT w odniesieniu do części działalności MOSiR jaką jest Pływalnia na podstawie zaproponowanej metody.
obowiązek dokonania korekty podatku VAT naliczonego w związku z centralizacją rozliczeń Powiatu wraz z jego jednostkami organizacyjnymi
ustalenie wartości początkowej poszczególnych elementów składowych nieruchomości stanowiących odrębne środki trwałe jako iloczynu łącznej ceny nabycia i wskaźnika proporcji wynikającego z opracowania biegłego rzeczoznawcy (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
ustalenie, czy wydatki związane ze spłatą zobowiązań hipotecznych, które były zapłacone przed oddaniem środków trwałych do użytkowania można zaliczyć do ceny nabycia nieruchomości, stanowiącej podstawę do dokonywania odpisów amortyzacyjnych zgodnie z art. 16g ust. 3 updop, z uwzględnieniem art. 16c pkt 1 updop (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
termomodernizacja budynków użyteczności publicznej a prawo do odliczenia przez gminę podatku naliczonego
Stawka podatku dla sprzedaży wejść jednorazowych i karnetów uprawniających do wstępu do klubu fitness i korzystania z jego oferty.
Stawka podatku dla sprzedaży karnetów/abonamentów uprawniających do wstępu do danego typu obiektów i korzystania ze znajdującej się w nich infrastruktury.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług wstępu na zajęcia rekreacyjne, usług umożliwiających wstęp na dowolne zajęcia na podstawie karnetów typu open lub umów podpisanych z podmiotami trzecimi, stawki podatku VAT dla usługi sauny fińskiej świadczonej łącznie z usługami wstępu na zajęcia rekreacyjne oraz usługi sauny fińskiej świadczonej na podstawie karnetów typu open lub
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących dostawa towarów, dań gotowych.
stawka podatku 8% dla sprzedaży wejściówek, karnetów i abonamentów czasowych uprawniających do wstępu do klubu fitness i korzystania z jego oferty podstawowej
Świadczone usługi wstępu z możliwością korzystania z Infrastruktury w postaci siłowni, basenu i sauny spełniają przesłanki uprawniające do objęcia ich - na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z poz. 186 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług - stawką podatku VAT w wysokości 8%.
Czy ww. wydatek (karnet na basen) może stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej?
Stawka podatku karnety i bilety, wstęp na siłownię, SPA, basen, do sauny.
W zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży biletów/karnetów uprawniających do wstępu na basen i saunę jako usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 93.11.10.0 - usługi związane z działalnością obiektów sportowych oraz stawki podatku VAT dla sprzedaży biletów/karnetów uprawniających do korzystania z sauny jako usług sklasyfikowanych pod symbolem 96.04.10.0.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług wstępu na zajęcia rekreacyjne, usług umożliwiających wstęp na dowolne zajęcia na podstawie karnetów typu open lub umów podpisanych z podmiotami trzecimi, stawki podatku VAT dla usługi sauny fińskiej świadczonej łącznie z usługami wstępu na zajęcia rekreacyjne oraz usługi sauny fińskiej świadczonej na podstawie karnetów typu open lub
Czy wydatki na rzecz pracowników stanowią ich przychód ze stosunku pracy i czy należy je opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszty pracy, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia o SSE, obejmują wszystkie wydatki (tj. pełne koszty, faktycznie ponoszone) jakie ponosi pracodawca w związku z zatrudnieniem pracownika? (stan faktyczny)