Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki ponoszone przez Instytut w związku z realizowanym projektem badawczym.
W zakresie ustalenia, czy wydatki w postaci składek na ZUS od nagród na rzecz pracowników, wypłaconych z zysku po opodatkowaniu, w części dotyczącej pracodawcy, pokryte z kosztów bieżących Wnioskodawcy stanowią zgodnie z art. 15 ust. 1 Ustawy CIT dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów oraz czy wydatki te mogą zostać uznane za wydatki przeznaczone na cele statutowe i tym samym korzystające ze
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Uznanie otrzymanego dofinansowania za podstawę opodatkowania oraz sposobu udokumentowania otrzymanego dofinansowania.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Uznanie otrzymanego dofinansowania za podstawę opodatkowania w części przypadającej na czynności realizowane przez Państwa w Projekcie, wystawienie faktur na rzecz NCBiR, wystawienie faktur korygujących.
W zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP BOX)
W zakresie ulgi na działalność badawczo – rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (między innymi wynagrodzenia, sprzęt specjalistyczny, środki trwałe, usługi doradcze – koszty kwalifikowane, kwestia ewidencjonowania kosztów kwalifikowanych, definicja B+R).
W zakresie ulgi na działalność badawczo – rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy (definicja, materiały i surowce, sprzęt specjalistyczny, aparatura, wynagrodzenia, amortyzacja – koszty kwalifikowane).
W zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP BOX).
W zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP BOX) (definicja, koszty nexus, kwalifikowany dochód, preferencyjna stawka podatku).
W zakresie ulgi na działalność badawczo – rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy (wynagrodzenia, sprzęt specjalistyczny – koszty kwalifikowane, kwestia ewidencjonowania kosztów kwalifikowanych, definicja B+R).
Prace B+R (definicja), wynagrodzenie, pracownik, umowa zlecenie/o dzieło, materiały i surowce, odpisy amortyzacyjne, badania podmioty krajowe i zagraniczne, prace zawieszone/zaniechane.
W zakresie ulgi na działalność badawczo rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy wynagrodzenia koszty kwalifikowane brak wyodrębnienia kosztów.
w zakresie uznania działalności Zainteresowanych za działalność badawczo-rozwojową uprawniającą do ulgi wskazanej w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca może zakwalifikować koszty badań (nabycia wyników) przeprowadzonych przez uczelnię techniczną jako koszty kwalifikowane w ramach ulgi badawczo-rozwojowej.
w zakresie ustalenia, czy koszty zatrudnienia osób na umowę o pracę, które częściowo zaangażowane są w prowadzenie prac badawczo-rozwojowych można w tej części uznać za koszty kwalifikowane i rozliczone w ramach ulgi badawczo-rozwojowej w wysokości 150% skoro Wnioskodawca posiada status centrum badawczo-rozwojowego? Czy kosztem kwalifikowanym będą także premie i nadgodziny wraz ze składkami na ubezpieczenie
W zakresie w zakresie ustalenia, czy koszty zatrudnienia na podstawie umów cywilnoprawnych (umowa o dzieło lub umowa zlecenia) osób, których wszystkie prace w ramach danej umowy cywilnoprawnej polegają na prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych w ramach konkretnego projektu, do którego zostały zatrudnione mogą zostać uznane za koszty kwalifikowane i rozliczone w ramach ulgi badawczo-rozwojowej.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem.
w zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na prowadzone badania naukowe oraz prace rozwojowe
Czy prace realizowane w ramach procesu X stanowią prace rozwojowe w rozumieniu art. 4 ust. 3 ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (do którego odsyła art. 4a pkt 28 ustawy o CIT) a w konsekwencji, czy Spółka ma prawo odliczyć od podstawy opodatkowania koszty uzyskania przychodów poniesione na działalność badawczo-rozwojową, wykonywaną w ramach procesu X na podstawie art. 18d ust. 1 ustawy o CIT
czy prowadzone przez Wnioskodawcę prace spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej, która uprawnia do zastosowania ulgi opisanej w art. 18d ustawy o CIT