W zakresie ustalenia, czy Spółka powinna rozpoznać przychody (będące dodatnimi różnicami kursowymi) lub koszty (będące ujemnymi różnicami kursowymi) w związku ze zwrotem błędnie przekazanego przez bank na jej rachunek bankowy kapitału, o których mowa odpowiednio w art. 15a ust. 2 pkt 3 lub art. 15a ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT.
Zaliczenie VATu z błędnie wystawionych faktur do kosztów uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe odstąpienia przez Bank od wymagania spłaty kwoty wynikającej z błędnie naliczonych odsetek od kredytu.
Obowiązki płatnika w zakresie uiszczania zaległości z tytułu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym stanie faktycznym złożenie korekty deklaracji spowodowało zmianę oświadczenia deklaracji pierwotnej i nie wymaga zmiany rozliczenia podatku dochodowego za rok podatkowy od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2023 r.
Dotyczy ustalenia, czy korekta może obniżyć przychód z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych jeśli transakcja sprzedaży została drugi raz wprowadzona do kasy fiskalnej po dokonaniu korekty.
Moment ujęcia faktur korygujących in minus wystawionych z powodu błędnie zastosowanej stawki VAT.
• Błędne wypełnienie PIT-11 – niewłaściwa kwalifikacja źródła przychodu prokurenta. • Brak obowiązku zwrotu zaliczek prokurentowi w związku ze skorygowaniem informacji PIT-11.
Czy przedstawionym stanie faktycznym (winno być: stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym), po dokonaniu przez Wnioskodawcę korekty kosztów uzyskania przychodów poprzez wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów ceny wykupu składników majątkowych, Spółka będzie uprawniona do dokonania - wstecznie - odpisów amortyzacyjnych od omawianych składników majątku, od miesiąca następującego po dniu wykupu, poprzez
Skutki podatkowe otrzymanej nadpłaty w związku ze sprzedażą udziałów w spółce kapitałowej.
Czy strata powstała w wyniku dokonania Utylizacji 1-3 może zostać uznana przez Wnioskodawcę za koszt uzyskania przychodu?
Korzystanie ze zwolnienia podmiotowego oraz brak obowiązku zapłaty błędnie zarejestrowanych na kasie rejestrującej kwot podatku należnego.
Od 1 października 2020 r. za każdy błąd w ewidencji (pliku JPK_VAT) grozi kara. Wprowadzono też dodatkowe sankcje karnoskarbowe za uchybienia związane z ewidencją dla celów VAT. Ponieważ w wielu przypadkach podatnicy powierzają prowadzenie ewidencji i wysyłkę JPK_VAT biurom rachunkowym, należy przypomnieć, kto poniesie odpowiedzialność, jeżeli błąd zostanie popełniony przez biuro.
W zakresie potrącalności kosztów bezpośrednio związanych z uzyskiwanymi przychodami.
Prawo do odliczenia kwoty podatku VAT naliczonego na podstawie zapisów w systemie finansowo-księgowym dokonywanych na podstawie faktur otrzymanych od kontrahentów oraz obowiązek korygowania danych zawartych w prowadzonej ewidencji.
braku obowiązku zapłaty błędnie zarejestrowanych na kasie rejestrującej kwot podatku należnego przez podatnika korzystającego ze zwolnienia podmiotowego
brak obowiązku zapłaty błędnie zarejestrowanych na kasie rejestrującej kwot podatku należnego przez podatnika korzystającego ze zwolnienia podmiotowego
Czy w okolicznościach wskazanych w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w związku z dokonaniem korekty wysokości należnych składek na ubezpieczenie wypadkowe i powstaniem nadpłaty tych składek, jak również w odniesieniu do podatku od nieruchomości, Wnioskodawca jest uprawniony do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych w okresie rozliczeniowym, w którym
brak obowiązku zapłaty błędnie zarejestrowanych na kasie rejestrującej kwot podatku należnego przez podatnika korzystającego ze zwolnienia podmiotowego