Możliwość uznania poniesionych wydatków za koszty uzyskania przychodu z tytułu dofinansowania.
Czy Wnioskodawczyni powinna odprowadzić od dotacji podatek? Jeżeli tak, czy powinna przychód pomniejszyć o koszty poniesionej inwestycji. Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą, rozlicza się systemem podatku liniowego, a więc PIT36L. Jeżeli ma rozliczyć otrzymaną dotację, to jaki druk ma złożyć PIT36 czy PIT37?
Czy przyznanie dotacji celowych beneficjentom końcowym przez Gminę ze środków WFOŚiGW skutkuje obowiązkiem sporządzenia informacji o przychodach PIT-8C, na podstawie art. 42a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm.)?
Czy przyznanie dotacji celowych beneficjentom końcowym przez Gminę Miasto ze środków WFOŚiGW skutkuje obowiązkiem sporządzenia informacji o przychodach PIT-8c. na podstawie art. 42a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012r., poz. 361 z późn. zm.)?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z częściowym umorzeniem pożyczki przez Zarząd WOŚiGW.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od środków trwałych, które zostały sfinansowane częściowo kwotą odpowiadającą umorzonej pożyczce.
1. Czy wartość umorzonych pożyczek przez WFOŚiGW stanowi przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w dacie umorzenia, tj. marzec 20! 3 (zgodnie z decyzją WFOŚiGW z dn.14.03.2013 r. o dokonaniu rozliczenia umów o umorzenie pożyczek)? 2. Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od tych środków trwałych, które zostały sfinansowane częściowo kwotą odpowiadającą umorzonym pożyczkom, stanowią koszt
1. Czy w związku z umorzeniem przez pożyczkodawcę spłaty części kapitału pożyczki dla Spółki powstanie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w części wartości umorzonej pożyczki? 2. Czy z tytułu umorzonej części pożyczki Spółka będzie miała nadal prawo do dokonywania amortyzacji środka trwałego finansowanego w całości
1.Czy słusznie Spółka rozpoznała przychód do opodatkowania w dacie decyzji Zarządu WFOŚiGW o warunkowym umorzeniu pożyczki?2.Czy koszty amortyzacji ulepszonego budynku w całości będą kosztem uzyskania przychodu po zakończeniu zadania termomodernizacji, a odpisywane kwoty umorzonej pożyczki w pozostałe przychody operacyjne z rozliczeń międzyokresowych przychodów nie będą stanowiły przychodu do opodatkowania
Czy otrzymana pomoc w postaci dopłat do odsetek przekazywana bezpośrednio z WFOŚiGW do Banku jest przychodem do opodatkowania zgodnie z art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy dopłaty te są zwolnione z opodatkowania zgodnie z art. 17 ust. 1? Czy obowiązująca od 1 stycznia 2012 zmiana ustawy w art. 17 ust. 1 pkt 21 (nowe zwolnienie podatkowe) znajduje zastosowanie do dopłat do odsetek
Czy wartość dopłat z WFOŚiGW do momentu przekazania zadania na środki trwałe zwiększa wartość początkową środka trwałego, czy też dopłaty te nie stanowią wartości początkowej?
Co stanie się w momencie, gdy spółka zmuszona będzie zwrócić otrzymaną pomoc publiczną w postaci dopłat do odsetek z WFOŚiGW? Czy będzie mogła uznać za koszt uzyskania przychodów wartość zwróconych do WFOŚiGW dopłat (w formie gotówki), gdy wcześniej stanowiły przychód i były opodatkowane?
Czy Spółka prawidłowo zaliczy amortyzację w wysokości umorzonej pożyczki do kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania przychodu?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Spółka postąpiła prawidłowo wyłączając z kosztów uzyskania przychodów części opłat leasingowych pokrytych dofinansowaniem otrzymanym z umorzenia pożyczki z WFOŚiGW?
Czy warunkowo umorzona część pożyczki jest przychodem wolnym od podatku a odpisy amortyzacyjne liczone od tej części wartości początkowej wytworzonego środka trwałego, na którą złożyły się wydatki sfinansowane umorzoną pożyczką nie stanowią kosztu uzyskania przychodów?