Czy wystawienie noty księgowej i otrzymanie środków finansujących koszt pracy własnej właściciela firmy rodzi skutki w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wszystkie wydatki związane z organizacją Misji gospodarczej będą stanowiły koszty uzyskania przychodu zgodnie z art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wartość otrzymanych przez Spółkę nieodpłatnych świadczeń w postaci opracowania Planu Rozwoju oraz jego wdrożenia, finansowanych ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki nie zalicza się do przychodów podatkowych w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w sytuacji gdy wydatki sfinansowane z własnych środków zaliczono do kosztów w momencie ich poniesienia, a w miesiącu faktycznego otrzymania dofinansowania proporcjonalnie do wielkości dofinansowania wyłączono je z kosztów, tj. czy takie postępowanie jest prawidłowe na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych?
Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 będzie twierdząca, to czy korekty kosztów sfinansowanych środkami pochodzącymi z dotacji/dofinansowania, zaliczonych uprzednio do kosztów uzyskania przychodów Spółka powinna dokonać jednorazowo w miesiącu/kwartale otrzymania dotacji czy też powinna skorygować wyliczenie zaliczki na podatek dochodowy za okres, w którym sfinansowane koszty zostały poniesione? (pytanie
Czy w świetle obowiązujących przepisów, w przedstawionym stanie faktycznym, Spółka może na podstawie art. 15 ust. 4a Ustawy o CIT zaliczyć wydatki ponoszone na prace rozwojowe i badania przemysłowe do kosztów uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia, tj. w momencie ujęcia faktury w księgach rachunkowych Spółki jako zobowiązanie? (pytanie Nr 1)
Czy w świetle obowiązujących przepisów, w przedstawionym stanie faktycznym, Spółka może na podstawie art. 15 ust. 4a ustawy o CIT zaliczyć wydatki ponoszone na prace rozwojowe i badania przemysłowe do kosztów uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia, tj. w momencie ujęcia faktury w księgach rachunkowych Spółki jako zobowiązanie? (pytanie Nr 1)
Czy wydatki poniesione na realizację projektu objętego dofinansowaniem stanowią koszt uzyskania przychodu, jeśli zostaną sfinansowane z wcześniej otrzymanej zaliczki? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3 w zakresie zdarzenia przyszłego)
Czy wydatki poniesione na realizację projektu objętego dofinansowaniem stanowią koszt uzyskania przychodu, jeśli są sfinansowane z wcześniej otrzymanej zaliczki? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3 w zakresie stanu faktycznego)
Czy w przypadku wydatków poniesionych i zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów przed otrzymaniem przez Wnioskodawcę (wpływem) dofinansowania na zasadzie refundacji, które to wydatki poniesione były w ramach realizowanych projektów i opłacone w pierwszej kolejności przez Spółkę z własnych środków, Spółka powinna dokonać korekty wartości kosztów uzyskania przychodów na moment otrzymania (wpływu)
Czy w przypadku wydatków poniesionych i zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów przed otrzymaniem przez Wnioskodawcę (wpływem) dofinansowania na zasadzie refundacji, które to wydatki poniesione będą w ramach realizowanych projektów i opłacone w pierwszej kolejności przez Spółkę z własnych środków, Spółka powinna dokonać korekty wartości kosztów uzyskania przychodów na moment otrzymania (wpływu)
Czy wartość otrzymanych przez Spółkę za pośrednictwem Spółki A nieodpłatnych świadczeń opisanych w stanie faktycznym finansowanych ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki nie zalicza się do przychodu w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wkładu prywatnego w postaci wkładu gotówkowego oraz w postaci wynagrodzeń uczestników szkoleń za czas pracy pracowników biorących udział w szkoleniu.
Zwolnienie z opodatkowania uzyskiwanego dofinansowania (dotacji), możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z uzyskiwaniem dofinansowania oraz sposobu dokonywania korekty kosztów uzyskania przychodów.
1) Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki nieobjęte budżetem dotacji, które są bezpośrednio związane z organizowanymi przez Wnioskodawcę szkoleniami finansowanymi częściowo z dotacji unijnej?2) Czy w związku z brakiem możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony, w związku z nabywanymi przez Wnioskodawcę usługami noclegowymi i gastronomicznymi związanymi
możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego od opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 48 i pkt 53 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dochodów Spółki z tytułu otrzymania przez spółkę z grupy kapitałowej będącą Projektodawcą umowy o dofinansowanie projektu szkoleniowego pt.: (...) i Beneficjentem pomocy unijnej
Czy dochody otrzymane przez Spółkę, pochodzące z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w wyniku partycypowania w dofinansowaniu, będą podlegać zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 53 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, względnie na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 52 w części dotyczącej środków europejskich oraz na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 48, względnie
Czy dochody otrzymane przez Spółkę pochodzące z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach partycypowania w dofinansowaniu podlegają zwolnieniu zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 48 i pkt 53 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy, jeśli dofinansowanie jest wypłacane Spółce po oddaniu środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej objętych dofinansowaniem do używania, Spółka może w okresie do miesiąca poprzedzającego miesiąc faktycznego otrzymania dofinansowania zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od pełnej wartości początkowej środka trwałego, a od miesiąca w którym otrzymano dofinansowanie
skutki podatkowe otrzymania dotacji na realizację Projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka: określenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków sfinansowanych z dotacji
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków poniesionych w związku ze skorzystaniem z usług firm doradczych w procesie ubiegania się o dotacje na sporządzenie wniosku, związane z przygotowaniem i obsługą wniosku o dofinansowanie oraz wspomaganie procesu negocjacji umowy z PARP (koszty doradztwa).
Czy kwoty netto z faktur, które na podstawie podpisanych umów z PARP zostaną zwrócone w formie dotacji można uznać za koszty uzyskania przychodów?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na tworzenie internetowej platformy zarządzania mobilną komunikacją marketingową pokrytych środkami : - otrzymanymi z dofinansowania, - własnymi Spółki.