1. Czy Szpital SP ZOZ wykazujący stratę podatkową miał obowiązek naliczania i odprowadzania podatku dochodowego od osób prawnych od wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów jeżeli cały dochód z lat ubiegłych został rozliczony do końca poprzedniego roku podatkowego. 2. Czy spółka kapitałowa powstała z przekształcenia SP ZOZ może dokonać korekty zeznań rocznego podatku dochodowego od osób
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z nakładami poniesionymi w ramach oraz po realizacji projektu.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej jest odrębnym od Wnioskodawcy (założyciela) podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i jako jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej samodzielnie wykonuje działalność gospodarczą. W świetle powyższego, skoro Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej jest odrębnym podatnikiem, obowiązany jest prowadzić odrębną od swojego założyciela ewidencję rachunkową
Czy Szpital wniesiony do Spółki w postaci aportu na pokrycie podwyższenia kapitału zakładowego tej Spółki może być uznany w świetle art. 4a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za przedsiębiorstwo i w związku z tym nominalna wartość udziałów objętych w tej Spółce przez Wnioskodawcę nie stanowi przychodu do opodatkowania u Wnioskującego na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 tej ustawy?
Czy Szpital, którego organem założycielskim jest kościelna osoba prawna (Wnioskodawca) posiada status przedsiębiorstwa, które może być przedmiotem aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Jeżeli tak, to czy prawidłowym jest, że: - Czy wniesienie aportem Szpitala do spółki nie będzie dla spółki przychodem w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? - Wniesienie aportem Szpitala
Czy w sytuacji, gdy Spółka nie osiągała przychodów w 2009 roku, właściwym jest uznanie poniesionych kosztów, jako kosztów uzyskania przychodów?
Czy Szpital, którego organem założycielskim jest kościelna osoba prawna (Wnioskodawca) posiada status przedsiębiorstwa, które może być przedmiotem aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Czy Szpital, którego organem założycielskim jest kościelna osoba prawna (Wnioskodawca) posiada status przedsiębiorstwa, które może być przedmiotem aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
1. Czy Szpital, którego organem założycielskim jest kościelna osoba prawna posiada status przedsiębiorstwa, które może być przedmiotem aportu do spółki z ograniczona odpowiedzialnością? 2. Czy wniesienie przez Konwent aportu w postaci Szpitala na podwyższenie kapitału zakładowego spółki z o.o. jest zbyciem przedsiębiorstwa zwolnionym od podatku VAT?
Nie można uznać, że zapłata tych odsetek i poniesienie kosztów związanych z nieściągalnością wierzytelności są równoznaczne z przeznaczeniem części dochodu na cele statutowe, co tym samym oznacza wystąpienie obowiązku z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych, którego podatnikiem jak wskazano wyżej jest Fundacja, czyli organ założycielski.