Nie może Pani odzyskać podatku VAT z tytułu nabycia towarów i usług dokonanych w 2019 r., a także nie ma Pani możliwości dokonania korekty podatku naliczonego w związku z poniesionymi wydatkami, na podstawie zasad określonych w art. 91 ustawy.
Czy zakupiony majątek firmy, nabyty przy wykorzystaniu jednorazowych środków przyznanych bezrobotnemu z Urzędu Pracy przy wykorzystaniu środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na podjęcie działalności gospodarczej Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?
Czy przychód wynikający z pokrycia kosztów studiów podyplomowych podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
Wydatki poniesione na zakup wskazanych we wniosku towarów i wyposażenia wykorzystywanych na potrzeby prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Sfinansowanie zakupu wyposażenia i innych wydatków firmowych (tj. na nabycie składników majątkowych o wartości nieprzekraczającej 10 000 zł, które nie zostaną zaliczone do środków trwałych ani wartości niematerialnych i prawnych) ze środków przyznanych Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej - nie wyklucza możliwości zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów, mimo że przyznane
W zakresie obowiązków informacyjnych, jakie mogą ciążyć na Wnioskodawcy w związku z realizacją przez niego projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
1. Czy dofinansowanie dla uczestnika objęte jest podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy Powiat (niemający nr NIP dla celów podatku dochodowego) zobowiązany będzie sporządzić uczestnikom projektu informację PIT-8C?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup towarów i materiałów sfinansowanych dotacją przyznaną bezrobotnemu na podjęcie działalności gospodarczej.
Czy przychód (nadwyżka) powstała w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem (wynikające z niższych cen usług) niż kwota otrzymanej na ten cel dotacji (25% kosztów bezpośrednich przedstawionych do rozliczenia), pozostająca w działalności jako środki własne, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym w myśl art. 21 ust
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wkładu własnego w związku z realizacją projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020 (RPO).
Czy Spółka będzie miała prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poniesione koszty wkładu własnego w związku z realizacją projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020 (RPO)?
możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych bezpośrednio z realizacją projektów, które zostaną poniesione w ramach tzw. wkładu własnego
Czy przeznaczając nadwyżkę środków finansowych na składki do wysokości 100% wyszczególnione w art. 16 ust. 1 pkt 37 lit. c Wnioskodawca nie utraci zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 47?
zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków nierefundowanych i niekwalifikowanych w Projektach ze środków własnych Spółki.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z dotacją.
Czy wynagrodzenie (dochód) uzyskane przez Wnioskodawcę (podatnika), w ramach projektów realizowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, podlega zwolnieniu na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
stypendia wypłacane stażystom (tj. uczestnikom projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) jako pomoc udzielona w ramach programu finansowanego z udziałem środków europejskich, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, korzystają w całości ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o podatku dochodowym
Usługi koordynowania/kierowania projektem, finansowanym w całości ze środków publicznych, świadczone na rzecz zleceniodawcy beneficjenta tych środków realizującego projekt szkoleniowy, nie stanowią usług ściśle związanych z usługami szkoleniowymi i nie korzystają ze zwolnienia od podatku przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnień przedmiotowych oraz w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków niekwalifikowanych Projektu finansowanych ze środków własnych (pytanie nr 1)
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania dotacji oraz Ordynacji podatkowej w zakresie konieczności dokonania korekty zeznania w związku z otrzymaną dotacją.