Dotyczy ustalenia, czy Kaucja wpłacona przez Wnioskodawcę tytułem przystąpienia do Aukcji OZE stanowi dla niego koszt uzyskania przychodu, potrącany podatkowo w dacie ujęcia wydatku w księgach rachunkowych, jednakże nie wcześniej niż w momencie, kiedy wydatek ten stał się definitywny.
Uznanie odpłatnych usług w zakresie w zakresie dostarczania wody i odprowadzania ścieków na rzecz Odbiorców zewnętrznych za działalność gospodarczą oraz czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia z tego podatku, brak obowiązku naliczenia podatku należnego z tytułu wykorzystywania Infrastruktury w celu dostawy wody i odbioru ścieków na rzecz Odbiorców wewnętrznych, prawo
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku akcyzowego w zakresie ustalenia praw oraz obowiązków podmiotu posiadającego koncesję w rozumieniu przepisów ustawy Prawo energetyczne, który wytwarza, nabywa i zużywa energię elektryczną.
Posiadają Państwo koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne oraz będą Państwo zużywali energię elektryczną wytworzoną we własnym zakresie z generatorów OZE, a więc będą Państwo dokonywali czynności opodatkowanej podatkiem akcyzowym na podstawie art. 9 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku akcyzowym
Dotyczy obowiązków podatkowych w zakresie produkcji i zużycia energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej kaucji z aukcji OZE, która nie zostanie Spółce zwrócona.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na usługę wieloletniego finansowania.
Spółka powinna rozpoznać koszt podatkowy z tytułu Salda Dodatniego zgodnie z art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o CIT w dacie poniesienia, tj. w dacie zaksięgowania na podstawie odpowiedniego dowodu dokumentującego należną, ostateczną do zwrotu kwotę Salda Dodatniego do Zarządcy Rozliczeń (Operatora), w przypadku, gdy Saldo Dodatnie nie zostanie rozliczone z Saldem Ujemnym do końca danego Okresu rozliczeniowego
Podstawa opodatkowania dla czynności świadczonych przez Gminę na rzecz mieszkańców, polegających na zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła i kotłów na biomasę, na/przy budynkach mieszkaniowych.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług na potrzeby Projektu w zakresie Instalacji zamontowanych na rzecz Budynku, z zastosowaniem proporcji, która najbardziej odpowiada specyfice wykonywanej przez Gminę działalności w zakresie dostawy wody.
1) W przypadku, gdy w danym miesiącu Kupujący był zobowiązany do zapłaty na rzecz Sprzedającego wynagrodzenia w wyniku rozliczenia Transakcji VPPA, to czy przychód uzyskany z takiego tytułu na gruncie ustawy o CIT należało zakwalifikować jako przychód ze źródła innego niż zyski kapitałowe oraz z jakim momentem należało rozpoznać przychód z tego tytułu; 2) W przypadku gdy w danym miesiącu Sprzedający
W zakresie energii elektrycznej jaka powinna zostać rozliczona w deklaracjach podatkowych oraz danych jakie powinny zostać ujęte w ewidencji ilościowej energii elektrycznej.
W zakresie zaliczenia kwoty Salda dodatniego do kosztów uzyskania przychodów i momentu jego poniesienia.
Możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych kaucji dot. przystąpienia do Aukcji OZE.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wykonanie instalacji fotowoltaicznych.
Kwota zwrotu Salda Dodatniego do A., zgodnie z cytowanym art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o CIT, powinna zostać uznana za koszt uzyskania przychodów w dacie poniesienia, tj. w dacie zaksięgowania na podstawie odpowiedniego dowodu dokumentującego należną do zwrotu kwotę Salda Dodatniego do A.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych z budową instalacji OZE dla Mieszkańców Gminy; opodatkowanie dotacji; uznanie wpłat Mieszkańców za wynagrodzenie za usługi świadczone przez Gminę.
Dotyczy określenia podstawy opodatkowania dla usług świadczonych na rzecz mieszkańców w związku z realizacją projektu.
Uznanie Gminy za podatnika z tytułu realizacji Projektu w części dotyczącej montażu Instalacji w budynkach Mieszkańców; określenie podstawy opodatkowania w odniesieniu do wpłat Mieszkańców; brak obowiązku odrębnego opodatkowania czynności przekazania Mieszkańcom własności Instalacji po upływie okresu trwania umów z Mieszkańcami; prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy otrzymane przez Gminę wpłaty od poszczególnych mieszkańców (tzw. wkłady własne) stanowią wynagrodzenie za świadczenie realizowane przez Gminę stanowiące czynność podlegającą opodatkowaniu VAT ; ustalenie, czy wykonywana przez Gminę czynność podlegająca opodatkowaniu VAT stanowi odpłatne świadczenie usług i czy Gmina będzie zobowiązana odprowadzić