Interpretacja
19.07.2024 Podatki

Skutki podatkowe podziału przez wydzielenie dla Spółki, Udziałowca i nowo zawiązanej przez Udziałowca Spółki

Interpretacja
24.01.2024 Podatki

Ustalenie czy zespół składników majątkowych i niemajątkowych można uznać za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT.

Interpretacja
04.12.2023 Podatki

Czy w związku z Podziałem, z Dniem Podziału Wnioskodawca wstąpi na podstawie art. 93c Ordynacji podatkowej we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki Spółki dzielonej pozostające w związku z przydzielonymi Wnioskodawcy w Planie Podziału składnikami majątku? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
19.10.2023 Podatki

W zakresie uznania przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa.

Interpretacja
28.09.2023 Podatki

Uznanie sprzedaży składników majątku przedsiębiorstwa za ZCP oraz wyłączenie z opodatkowania ich zbycia.

Interpretacja
14.03.2023 Podatki

Czy po otrzymaniu przez Spółkę aportu Wnioskodawca będzie uprawniony do opodatkowania Ryczałtem począwszy od 2023 roku oraz czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Spółki znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem z art. 28k ust. 1 pkt 5 lub pkt 6 ustawy o CIT?

Interpretacja
24.02.2023 Podatki

Nie ma podstaw do rozpatrywania wniesienia do spółki kapitałowej przedsiębiorstwa prowadzonego przez osobę fizyczną, pod kątem spełnienia przesłanek do wyłączenia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych - na podstawie art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwsze PCC.

Interpretacja
23.12.2022 Podatki

W zakresie ustalenia czy zespół składników majątku wskazany w opisie zdarzenia przyszłego stanowi przedsiębiorstwo, o którym mowa w art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, a w konsekwencji czy dokonanie przez Wnioskodawcę planowanego aportu do Spółki będzie podlegało opodatkowaniu VAT.

Interpretacja
08.09.2022 Podatki

W przypadku umorzenia przymusowego lub automatycznego udziałów w Spółce za wynagrodzeniem, będzie Pani uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu w wysokości wydatków poniesionych przez swojego ojca w celu objęcia udziałów w Spółce, tj. w wysokości przyjętej dla celów podatkowych wartości składników przedsiębiorstwa, która wynika z ksiąg, ewidencji i wykazu, o których mowa w art. 24 ust.

Interpretacja
28.04.2022 Podatki

Skutki podatkowe zbycia/nabycia składników majątku spółki cywilnej przez jednego ze wspólników do własnej działalności gospodarczej przy zaprzestaniu prowadzenia działalności przez drugiego wspólnika („świadczenie dla samego siebie”) (wartość początkowa składników, koszty uzyskania przychodów, przychody).

Interpretacja
01.04.2022 Podatki

prawa do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanej faktury z tytułu rozliczenia nakładów inwestycyjnych, uznania planowanej Transakcji za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT i braku wyłączenia z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, możliwości wyboru opcji opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 10 i 11 ustawy w stosunku do planowanej Transakcji oraz prawa do odliczenia przez

Interpretacja
19.01.2022 Podatki

niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT przejęcie majątku Jednostki przez Gminę w wyniku likwidacji Jednostki, - uznanie przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 2 pkt 27e ustawy i w związku z tym uznanie ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, - obowiązek dokonania przez Gminę korekty podatku od wydatków ponoszonych

Interpretacja
29.09.2020 Podatki

Zobowiązania podatkowe podmiotów prowadzących działalność określoną w art. 17 ust. 1 pkt 4 updop w sytuacji poniesienia straty podatkowej, stwierdzenie nadpłaty

Interpretacja
24.04.2017 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawców, zgodnie z którym opisane we wniosku aporty składników majątkowych związanych z funkcjonowaniem poszczególnych Jednostek organizacyjnych, do spółek komandytowo-akcyjnych, nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych gdyż będą one stanowiły aporty zorganizowanych części przedsiębiorstwa W. SPK?

Interpretacja
17.10.2016 Podatki

Czy wniesienie aportem szeregu składników majątkowych do mającej powstać spółki komandytowej spowoduje powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych?

Interpretacja
20.11.2015 Podatki

Czy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przedstawiony zespół składników będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa i jego wniesienie do Spółki Komunalnej aportem nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstania przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
26.06.2015 Podatki

Uznanie czy zespół składników majątkowych (podlegająca wydzieleniu część przedsiębiorstwa Wnioskodawcy) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz opodatkowanie czynności polegającej na przekształceniu zespołu składników majątku przedsiębiorstwa (stanowiących w ocenie Wnioskodawcy zorganizowaną część przedsiębiorstwa) w jednoosobową spółkę kapitałową.

Interpretacja
13.06.2013 Podatki

Przeniesienie części jednostki budżetowej do spółki z o.o. i wyłączenie tej transakcji z opodatkowania

Interpretacja
27.05.2013 Podatki

W zakresie wyłączenia z opodatkowania darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz córki

Porada

Do spółki z o.o. wniesiono w 2003 r. w postaci aportu zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Wartość wniesionego aportu podwyższyła kapitał zakładowy spółki (objęcie udziałów). Czy sprzedaż jednego składnika majątku, wcześniej wniesionego aportem w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa (nieruchomości), będzie miała wpływ na wysokość kapitału zakładowego spółki? Jak rozliczyć rachunkowo i podatkowo

Porada

Spółka akcyjna prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wytwarzaniu mebli. Oprócz wydziałów działalności podstawowej w strukturze organizacyjnej spółki znajdują się także wydziały administracyjne, m.in. dział IT. Spółka zamierza przenieść działalność tego wydziału do nowej spółki, tj. powołać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i wnieść do niej wkład niepieniężny, na który składać się będą

Interpretacja
02.01.2012 Podatki

Czy wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa jako wkładu do spółki cywilnej jest opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Poprzednia Następna