wynagrodzenie za pracę
Interpretacja
21.10.2024 Podatki

Kwalifikacja wynagrodzenia wypłacanego jednoosobowej działalności gospodarczej Prezesa Zarządu Spółki.

Interpretacja
23.08.2022 Podatki

Możliwość opodatkowania wg skali podatkowej wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji zarządczej w Spółce z o.o. oraz określenia stawki ryczałtu dla usług pośrednictwa świadczonych w ramach Konsorcjum.

Interpretacja
15.06.2021 Podatki

Czy dodatki i nagrody spisowe należy traktować jako przychód ze stosunku pracy z potrąceniem składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, czy też z tytułu działalności wykonywanej osobiście?

Interpretacja
04.06.2021 Podatki

Czy przychody, które otrzymają pracownicy Urzędu Gminy w … wyznaczeni przez Gminnego Komisarza Spisowego do pracy w Gminnym Biurze Spisowym można zaliczyć do przychodów z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
04.05.2021 Podatki

Dodatki spisowe oraz nagrody spisowe, które przyznane zostaną członkom Gminnego Biura Spisowego nie stanowią przychodu ze stosunku pracy dla pracowników Urzędu Gminy. Świadczenia te otrzymywane będą w związku z wykonywaniem przez te osoby prac zleconych przez inny podmiot niż pracodawca, mianowicie Gminnego Komisarza Spisowego, dlatego też przychód z tego tytułu należy zaliczyć do przychodów z działalności

Interpretacja
30.04.2021 Podatki

Dodatki spisowe i jednorazowe nagrody spisowe przyznane członkom Gminnego Biura Spisowego nie stanowią przychodu ze stosunku pracy dla pracowników Urzędu Gminy. Świadczenia te są otrzymywane w związku z wykonywaniem przez te osoby prac zleconych przez inny podmiot niż pracodawca, mianowicie Gminnego Komisarza Spisowego, dlatego też przychód z tego tytułu należy zaliczyć do przychodów z działalności

Interpretacja
27.01.2021 Podatki

Dodatki spisowe i nagrody spisowe przyznane członkom Gminnego Biura Spisowego nie stanowią przychodu ze stosunku pracy dla pracowników zatrudnianych przez Urząd Gminy. Świadczenia te są otrzymywane w związku z wykonywaniem przez te osoby prac zleconych przez inny podmiot niż pracodawca, mianowicie gminnego komisarza spisowego, dlatego też przychód z tego tytułu należy zaliczyć do przychodów z działalności

Interpretacja
12.01.2021 Podatki

Czy dodatki spisowe i nagrody wypłacane pracownikom oddelegowanym do pracy w Gminnym Biurze Spisowym stanowią przychód ze stosunku pracy, czy przychód z działalności wykonywanej osobiście?

Artykuł

24 czerwca 2020 r. weszły w życie przepisy tzw. tarczy antykryzysowej 4.0. Jest to kolejna modyfikacja tarczy antykryzysowej wprowadzającej szczególne rozwiązania prawne łagodzące skutki ekonomiczne epidemii COVID-19. W publikacji przedstawiamy, jakie rozwiązania zostały wprowadzone tarczą 4.0.

Artykuł

Od 1 stycznia 2019 r. obowiązuje ustawa o pracowniczych planach kapitałowych. Jest to nowa forma dobrowolnego prywatnego oszczędzania przez osoby zatrudnione, które podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym. Przystąpienie osoby zatrudnionej do PPK powoduje dla podmiotów zatrudniających nowe obowiązki związane nie tylko z czynnościami administracyjnymi, ale przede wszystkim w zakresie

Interpretacja
18.09.2012 Podatki

Czy koszty wynagrodzenia i narzutów z tytułu ubezpieczeń społecznych, poniesione na podstawie umowy o pracę zawartej pomiędzy Spółką a Jej jedynym wspólnikiem, mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w świetle art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
02.04.2012 Podatki

Czy istnieje możliwość zaliczenia jako koszt uzyskania przychodu wynagrodzenia z tytułu zawartej umowy o pracę z jedynym wspólnikiem Spółki i jednocześnie jedynym członkiem Zarządu, która została zawarta w formie aktu notarialnego zgodnie z art. 210 § 2 Kodeksu spółek handlowych i art. 173 § 1 Kodeksu spółek handlowych?

Interpretacja
05.02.2008 Podatki

Czy zgodnie z umową w sprawie unikania podwójnego opodatkowania, w stosunku do dochodów uzyskanych przez Wnioskodawcę mającego miejsce zamieszkania (rezydencję podatkową) na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z pracy wykonywanej na terytorium Serbii zastosowanie znajdzie metoda wyłączenia (zwolnienia) z progresją?

Porada
02.07.2006 Kadry i płace

Do zakładu pracy przyszło pismo z banku nakazujące potrącić z wynagrodzenia zaległości spłaty kredytu. Ile można potrącić z wynagrodzenia pracownika? Zaznaczam, że pracownik podpisał w banku zgodę na potrącenie wynagrodzenia w razie braku spłaty.