Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.1.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.30, PKWiU 74.90.12.0, PKWiU 70.22.20.0.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług (PKWiU pod symbolami 74.90.12.0) w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Uzyskiwane przez Wnioskodawcę przychody z tytułu usług - sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.30.0 „Pozostałe usługi doradztwa związane z prowadzeniem działalności gospodarczej” - mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość opodatkowania dodatkowych przychodów podatkiem liniowym wynikających z rozszerzenia zakresu obowiązku.
Określenie stawki ryczałtu dla przychodów uzyskiwanych ze świadczenia usług sklasyfikowanych pod kodami PKWiU 72.19.41.0, PKWiU 74.90.19.0 oraz PKWiU 72.19.61.0.
Przychody uzyskiwane przez Pana ze świadczenia, w ramach działalności gospodarczej, usług sklasyfikowanych według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) w grupowaniu 70.22.30.0 i - jak wynika z treści wniosku - niebędących usługami doradztwa związanymi z zarządzaniem, będzie Pan mógł opodatkować 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy
Przychody uzyskane przez Panią w listopadzie i grudniu 2023 r. oraz latach kolejnych z tytułu usług sklasyfikowanych pod symbolami PKWiU 74.90.19.0 - Pozostałe usługi doradztwa naukowego i technicznego, gdzie indziej niesklasyfikowane oraz PKWiU 74.90.20.0 - Pozostałe usługi profesjonalne, techniczne i handlowe, gdzie indziej niesklasyfikowane mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.19.0, PKWiU 74.90.12.0.
Możliwość opodatkowania 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.02 i 74.90.20.0.
Stawka ryczałtu od przychodów z usług związanych z doradztwem w zakresie informatyki.
Uzyskiwane przez Pana przychody z tytułu pełnienia funkcji Członka Zarządu Spółki należy kwalifikować jako przychody z działalności wykonywanej osobiście do źródła określonego w art. 13 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i opodatkować według skali podatkowej zgodnie z art. 27 ww. ustawy. Natomiast wynagrodzenie otrzymywane przez Pana z tytułu świadczenia usług doradczych w ramach
1) ustalenia czy wydatki związane z korzystaniem przez Wnioskodawcę z usług zarządzania inżynierią procesów produkcyjnych (pkt 6) oraz z usług zarządzania dokumentacją jakościową (pkt 11) świadczonych przez podmiot powiązany mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów i nie ma do nich zastosowania ograniczenie wynikające z przepisów art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Art. 15e ust. 1 ograniczenie w zaliczeniu do kup - usługi zarządzania dokumentacją jakościową
ustalenie czy wydatki związane z korzystaniem przez Wnioskodawcę z usług zarządzania inżynierią procesów produkcyjnych (pkt 6) oraz z usług zarządzania dokumentacją jakościową (pkt 11) świadczonych przez podmiot powiązany mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów na zasadach ogólnych i nie ma do nich zastosowania ograniczenie wynikające z przepisów art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym
Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym zarówno w stanie prawnym obowiązującym do 31 grudnia 2017 r., jak i w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2018 r. za koszty kwalifikowane objęte zakresem tzw. ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 3 ustawy o PDOP, należy uznać stanowiące koszty uzyskania przychodów danego miesiąca koszty nabycia ekspertyz
Skoro w ramach prowadzonej działalności Wnioskodawczyni nie będzie wykonywać usług doradczych, o których mowa w art. 113 ust. 13 ustawy o podatku od towarów i usług, wówczas Wnioskodawczyni będzie przysługiwać prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy.
W sierpniu i we wrześniu 2012 r. spółka sprzedała swoje usługi firmie X, za które nie otrzymaliśmy do tej pory zapłaty. W lipcu 2013 r. otrzymaliśmy informację o ogłoszeniu w styczniu upadłości przez firmę X obejmującej likwidacją majątku upadłego. Wartość należności jest kwotą nieistotną. Kiedy powinniśmy utworzyć odpis aktualizujący i czy możemy zaliczyć go w koszty podatkowe? Czy możemy to zrobić
Polskie prawo podatkowe nie definiuje pojęcia "refakturowanie". Dopiero od 1 kwietnia 2011 r. w ustawie o VAT wprowadzono przepis art. 8 ust. 2a, którego treść odpowiada wypracowanemu w praktyce pojęciu "refakturowanie".
Czy wydatki związane z wniesieniem przedsiębiorstwa osoby fizycznej jako wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej poniesione przez tę spółkę na usługi konsultingowe i doradcze oraz na opłaty sądowe, rejestracyjne, notarialne i podatek od czynności cywilnoprawnych stanowić będą koszty uzyskania przychodów wspólnika komandytariusza będącego osobą fizyczną?
Czy wydatki związane z wniesieniem przedsiębiorstwa jako wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej poniesione przez tę spółkę na usługi konsultingowe i doradcze oraz na opłaty sądowe, rejestracyjne, notarialne i podatek od czynności cywilnoprawnych stanowić będą koszty uzyskania przychodów wspólnika komandytariusza będącego osobą fizyczną?