Interpretacja
02.04.2024 Podatki

Skutki podatkowe wniesienia do spółki w formie aportu jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z umową leasingu operacyjnego.

Interpretacja
16.08.2022 Podatki

Brak obowiązku korekty koszów uzyskania przychodów o dotychczas poniesione opłaty z tytułu umowy leasingu, rozwiązanej przed upływem minimalnego okresu amortyzacji.

Interpretacja
18.07.2017 Podatki

W zakresie możliwości zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 12 ustawy dla usługi leasingu pełnomorskiego jachtu żaglowego typu katamaran.

Interpretacja
28.04.2015 Podatki

Skoro samochód osobowy nabyty po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego, wykorzystywany przez Wnioskodawcę na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, nie był wprowadzony do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, to jego odpłatne zbycie nie generuje przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej (art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Interpretacja
25.11.2011 Podatki

Przychody z odpłatnego zbycia składników majątku wykorzystywanego w działalności gospodarczej (a więc również, ze sprzedaży używanego przy prowadzeniu działalności gospodarczej samochodu, będącego wcześniej przedmiotem leasingu), nawet nie wprowadzonego do ewidencji związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą po jego wykupie, stanowi przychód z działalności gospodarczej, o którym mowa w art.

Porada

Co to jest leasing zwrotny i jak go zaewidencjonować w księgach rachunkowych?

Artykuł

Leasing jest umową nazwaną uregulowaną w ustawie - Kodeks cywilny. Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego przedmiotem leasingu mogą być tylko rzeczy będące środkami trwałymi. Warunki odpłatnego używania środków trwałych na podstawie umowy leasingu określają przepisy art. 7091-70918 tej ustawy.