Wypłata zysków wypracowanych w jednoosobowej działalności gospodarczej po przekształceniu w sp. z o.o., a następnie w sp. k.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki w formie aportu jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z umową leasingu operacyjnego.
Ustalenie czy zespół składników majątkowych i niemajątkowych można uznać za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT.
Obowiązki płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego w związku z wypłatą komplementariuszom w trakcie roku podatkowego zaliczek na poczet udziału w zysku spółki komandytowej.
W zakresie uznania przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
Możliwości rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia udziałów (akcji) oraz zmniejszenia udziału kapitałowego.
Skoro w niniejszej sprawie zespół składników materialnych i niematerialnych, stanowiący działalność kantorową, będzie charakteryzować się wyodrębnieniem organizacyjnym, finansowym i funkcjonalnym oraz Spółka do której zostanie wniesiony aport w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa będzie wyłącznie w oparciu o te składniki kontynuować prowadzoną dotychczas działalność polegającą na działalności
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
W zakresie możliwości zastosowania preferencyjnych przepisów (w tym zwolnienia) w zakresie opodatkowania należności z tytułu udziału w zyskach polskiej spółki komandytowej będącej podatnikiem CIT wypłacanych za pośrednictwem innych transparentnych podatkowo spółek mających siedzibę w Wielkiej Brytanii, na rzecz wspólnika będącego podatnikiem będącym rezydentem podatkowym w Wielkiej Brytanii, na podstawie
Dokonanie przez Spółkę powstałą z przekształcenia przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą na Pana rzecz wypłaty środków pieniężnych tytułem zysków wypracowanych przez Pana przed przekształceniem tej działalności w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością następnie w spółkę komandytową, aż po docelową prostą Spółkę akcyjną , poprzez obniżenie kapitału zapasowego tej spółki, stanowić będzie
Skutki podatkowe wniesienia wkładu niepieniężnego do nowo powstałej spółki komandytowej.
Koszty uzyskania przychodów dla wspólnika z tytułu odsetek od pożyczki uzyskanej przez spółkę komandytową od tego wspólnika oraz ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowizji i odsetek od kredytu uzyskanego na działalność gospodarczą.
Podatek od towarów i usług w zakresie wyłączenia od opodatkowania czynności wniesienia przedsiębiorstwa w drodze aportu do spółki komandytowej.
Czy Wnioskodawca, jako wspólnik spółki komandytowej S, jest zobowiązany na podstawie art. 28 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do składania informacji CIT - ST?
Zysk osiągnięty i opodatkowany przez Wnioskodawcę w trakcie prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, który może zostać przeznaczony na agio spółki z o.o. w związku z przekształceniem działalności gospodarczej Wnioskodawcy w spółkę z o.o. na moment przekształcenia tej spółki w spółkę komandytową, nie podlega opodatkowaniu na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy.
W zakresie ustalenia wartości początkowej znaku towarowego wchodzącego w skład Zespołu Składników otrzymanych przez Wnioskodawcę w drodze darowizny oraz ustalenia wartości początkowej znaku towarowego wchodzącego w skład Zespołu Składników wniesionego do spółki komandytowej w formie wkładu niepieniężnego.
Czy wniesienie aportem szeregu składników majątkowych do mającej powstać spółki komandytowej spowoduje powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy wydatki Spółki na rzecz Uczestników Programu z tytułu realizacji praw wynikających z Jednostek Uczestnictwa stanowić będą koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
W zakresie określenia czy otrzymane przez Wnioskodawcę środki pieniężne, stanowiące równowartość należnego podatku od towarów i usług w związku z transakcją wniesienia aportu stanowić będą przychód podatkowy.
Czy otrzymane przez SPZOO zapłaty z tytułu należności, które wcześniej zostały wykazane jako przychód należny przez Przedsiębiorstwo nie będą stanowiły przychodu SPZOO? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)