Możliwości wyboru ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu dla działalności w zakresie budowy i sprzedaży budynków mieszkalnych.
Możliwość rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – wytwarzania i sprzedaży energii elektrycznej w spółce jawnej przy jednoczesnym prowadzeniu działalności gosp., której przychody za rok ubiegły przekroczyły 2 000 00 eur.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy jako wspólnika spółki wydatków z tytułu usług świadczonych na rzecz spółki przez Wnioskodawcę w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy jako wspólnika spółki wydatków z tytułu usług świadczonych na rzecz spółki przez Wnioskodawcę w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.
Wybór obowiązku sporządzenia dokumentacji cen transferowych przez wspólnika spółek osobowych (art. 44 ust. 2 ustawy zmieniającej).
Skutki podatkowe w związku z przejęciem przedsiębiorstwa w trybie art. 66 ksh.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej jest odrębnym od Wnioskodawcy (założyciela) podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i jako jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej samodzielnie wykonuje działalność gospodarczą. W świetle powyższego, skoro Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej jest odrębnym podatnikiem, obowiązany jest prowadzić odrębną od swojego założyciela ewidencję rachunkową
1)Według jakiej formy opodatkowania Wnioskodawczyni powinna rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych w 2012 r. z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej? 2)Czy za 2012 r. powinna złożyć dwa zeznania roczne PIT-36 i PIT-36L, czy może tylko złożyć zeznanie PIT-36L uwzględniając w załączniku PIT/B łącznie informacje o dochodach ze spółki jawnej i zawieszonej osobistej działalności, zlikwidowanej
Skutki podatkowe wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa do spółki jawnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu z tytułu wniesienia przedsiębiortwa do spółki osobowej (cywilnej lub jawnej).
Czy prawidłowo na koncie 240 "Pozostałe rozrachunki", w analityce: konto imienne wspólnika, księgowane są w trakcie roku składki ZUS odprowadzane w imieniu wspólników spółki jawnej, zaliczki na podatek dochodowy oraz inne wypłaty i wpłaty dokonywane przez wspólników? Jak prawidłowo rozliczyć to konto na koniec roku? W jakiej pozycji bilansu należy ujmować jego saldo?
Sukcesja praw i obowiązków wynikających z prowadzonej przez Wnioskodawczynię pozarolniczej działalności gospodarczej w związku z wniesieniem przedsiębiorstwa osoby fizycznej do spółki jawnej.
Współwłaściciel spółki jawnej dokonuje zakupów, które nie dotyczą prowadzonej przez spółkę działalności. Zakupy dokonywane są na kwoty do 8000 zł. Rozumiem, że będą to wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodu. Jak należy ewidencjonować te zdarzenia? Czy kwotę brutto mogę zaksięgować następująco: Wn konto 250 „Rozrachunki z właścicielami”, Ma konto 201 „Rozrachunki z dostawcami”? A może lepiej