Ze względu na niespełnienie podstawowej pozytywnej przesłanki, warunkującej prawo do odliczenia podatku naliczonego, jaką jest związek zakupów z wykonywanymi czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług, nie będą Państwo mieli – na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy – prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących zakupy związane z realizacją przedmiotowego Projektu
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że w związku z realizacją Projektu nie działają Państwo jako podatnik podatku VAT oraz określenia związku ponoszonych wydatków z czynnościami opodatkowanymi podatkiem VAT i braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Projektu.
Zastosowanie przepisów dot. CIT estońskiego w odniesieniu do spółki, która powstała z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej, w tym braku wyłączenia podmiotowego z CIT estońskiego na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. c oraz możliwości zastosowania preferencji dotyczącej zatrudnienia oraz stawki ryczałtu przewidzianych dla małego podatnika.
Ustalenie czy wnioskodawca będzie podatnikiem w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy.
Skutki podatkowe wycofania Nieruchomości i pozostałych środków trwałych z działalności gospodarczej i przeniesienia ich do majątku osobistego celem dalszego najmu prywatnego.
Możliwość zastosowania przez Spółkę przekształconą 10% stawki ryczałtu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu towarów i usług w związku z realizacją projektu (pracownie edukacyjne).
Nie będzie Wnioskodawca miał prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektów o których mowa w opisie sprawy. Tym samym, z tego tytułu nie będzie Wnioskodawcy przysługiwało prawo do zwrotu różnicy podatku, o której mowa w art. 87 ust. 1 ustawy.
Uznanie, czy sprzedaż działki/działek będzie stanowić odpłatną dostawę towarów w myśl art. 7 ust. 1 ustawy VAT, dokonywaną przez podatnika VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy planowana dostawa działek w drodze zamiany będzie zwolniona od podatku VAT w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 2 pkt 33 ustawy.
Brak uznania Wnioskodawcy za podatnika VAT z tytułu wyżywienia dzieci, nauczycieli, personelu administracyjnego w szkołach i przedszkolach oraz opieki nad dziećmi w przedszkolach publicznych ponad podstawę programową, wydawania duplikatów świadectw i legitymacji szkolnych, opłaty za pobyt i wyżywienie dzieci w żłobku w wieku od 20 tygodnia życia do lat 3.
Dokumentowanie czynności wykonywanych pomiędzy członkami Grupy VAT.
Interpretacja ogólna w sprawie opodatkowania VAT czynności wykonywanych przez jednostki samorządu terytorialnego polegających na instalacji systemów odnawialnych źródeł energii oraz usuwaniu azbestu w związku wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 30 marca 2023 r. w sprawach C-612/21 Gmina O. i C-616/21 Gmina L.
Możliwość utworzenia grupy VAT, zachowanie prawa do odliczenia podatku VAT oraz kontynuowanie korekty określonej przepisami art. 91 ustawy.
Opodatkowanie usług najmu świetlicy na rzecz zewnętrznych odbiorców oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania Nieruchomości z jednoosobowej działalności gospodarczej i przeznaczenia jej na najem prywatny.
Prowadzenie działalności gospodarczej jako czynny podatnik podatku VAT i brak możliwości jednoczesnego korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Prawo do odliczenia podatku VAT w całości od wydatków dotyczących infrastruktury wodociągowej.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadań w ramach Projektu.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w ramach zrealizowanego zadania.
Skutki podatkowe darowizny ruchomości i nieruchomości na rzecz małżonki.
Możliwość odzyskania podatku VAT w ramach zrealizowanej inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie towarów od dostawcy.
Utrata przez grupę VAT statusu podatnika (likwidacja grupy VAT) w związku z wypowiedzeniem umowy o utworzeniu grupy VAT przez jednego z członków w formie jednostronnego oświadczenia woli o opuszczeniu grupy przed upływem okresu 3 lat, na który grupa została utworzona.