Interpretacja w zakresie: - zwolnienia z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby energii elektrycznej wytwarzanej przez instalacje fotowoltaiczne, - obowiązku składania miesięcznych deklaracji podatkowych na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, - obowiązku składania kwartalnych deklaracji na podstawie art. 24e ust. 1 ustawy, - obowiązku prowadzenia ewidencji ilościowej energii
Dla obowiązku rejestracji w CRPA, jak i dla wyłączenia z tego obowiązku, nie ma znaczenia fakt, że część niewykorzystanej energii (wyprodukowanej przez podmiot nieposiadający koncesji) jest sprzedawana podmiotowi posiadającemu koncesję, ponieważ nie jest to czynność opodatkowana.
Możliwość rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – wytwarzania i sprzedaży energii elektrycznej w spółce jawnej przy jednoczesnym prowadzeniu działalności gosp., której przychody za rok ubiegły przekroczyły 2 000 00 eur.
Z uwagi na możliwość stosowania zwolnienia wynikającego z § 5 rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego, będzie ona (jednostka samorządu terytorialnego – Gmina) zobowiązana (w przypadku jego zastosowania) do złożenia deklaracji kwartalnej w terminie do 25. dnia drugiego miesiąca następującego po kwartale w którym powstał obowiązek podatkowy na podstawie art. 24e ust. 1 pkt 1 ustawy, z
Oznacza to, że obowiązek dokonania zgłoszenia rejestracyjnego - co do zasady - będzie dotyczył jednostki samorządu terytorialnego (prowadzącej co do zasady także działalność gospodarczą), która posiada i posługuje się w celach podatkowych numerem identyfikacji podatkowej (NIP), w odróżnieniu od jej jednostek organizacyjnych, które nie posiadają NIP dla celów podatkowych i posługują się NIP jednostki
Czy na podstawie zaistniałego stanu faktycznego dozwolone jest w świetle obowiązujących przepisów wystawienie przez wnioskodawcę będącego jednostką budżetową i czynnym podatnikiem Vat, refaktur za energię dla innej jednostki budżetowej ze stawką Vat zwolnioną zarówno w stosunku do energii jak i kosztów jej przesyłu na podstawie § 3 ust.1 pkt 7a rozporządzenia?
Czy korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług: wynajem pomieszczeń na biura dla Urzędu Skarbowego, sprzedaż energii elektrycznej dla Urzędu Skarbowego?
Czy w oparciu o § 8 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. (Dz. U. Nr 97, poz. 970 ze zm.) użyczenie lokali wyżej wymienionym jednostkom budżetowym i pobieranie opłat za media związane z użytkowaniem tych pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku VAT?
Czy poprawnym jest wystawianie przez Prokuraturę Okręgową, będącą podatnikiem VAT, refaktur ze energię dla innych jednostek budżetowych ze stawką VAT zwolnioną zarówno w stosunku do energii jak i kosztów jej przesyłu?
Czy jednostka budżetowa zajmująca z innym podmiotem wspólnie nieruchomość i obciążająca go kosztami zużycia energii elektrycznej bez doliczania jakiejkolwiek marży lub innych opłat o podobnym charakterze jest podatnikiem VAT z tego tytułu?