Skutki podatkowe wniesienia do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Skutki podatkowe wniesienia przedsiębiorstwa jako wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki z o.o. i możliwości skorzystania ze zwolnienia.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki w formie aportu jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z umową leasingu operacyjnego.
Czy Spółka, która przyjęła aport niepieniężny, którego część wartości rynkowej została przekazana na kapitał zakładowy, a część na kapitał zapasowy utworzony z agio, nabyte składniki majątkowe przedsiębiorstwa, tj. środki trwałe (wartości niematerialne i prawne), będzie uprawniona przyjąć za ich wartość początkową dla celów podatkowych ich wskazaną w umowie spółki wartość rynkową (bez podatku VAT
Możliwość utraty prawa do opodatkowania ryczałtem w związku z otrzymaniem wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa.
W zakresie uznania przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
Skoro w niniejszej sprawie zespół składników materialnych i niematerialnych, stanowiący działalność kantorową, będzie charakteryzować się wyodrębnieniem organizacyjnym, finansowym i funkcjonalnym oraz Spółka do której zostanie wniesiony aport w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa będzie wyłącznie w oparciu o te składniki kontynuować prowadzoną dotychczas działalność polegającą na działalności
Przedmiot aportu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, tym samym planowany aport będzie stanowił czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT stosownie do art. 6 pkt 1 ustawy.
Nie ma podstaw do rozpatrywania wniesienia do spółki kapitałowej przedsiębiorstwa prowadzonego przez osobę fizyczną, pod kątem spełnienia przesłanek do wyłączenia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych - na podstawie art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwsze PCC.
Jak ustalić koszt uzyskania przychodów dla celów obliczenia podstawy opodatkowania Wnioskodawcy w rozumieniu art. 24a ust. 4 w zw. z art. 24a ust. 6 ustawy CIT w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę B akcji w Spółce C, które zostały nabyte przez Spółkę B w ramach aportu wniesionego przez Wnioskodawcę do Spółki B w 2016 r.?
W zakresie ustalenia czy zespół składników majątku wskazany w opisie zdarzenia przyszłego stanowi przedsiębiorstwo, o którym mowa w art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, a w konsekwencji czy dokonanie przez Wnioskodawcę planowanego aportu do Spółki będzie podlegało opodatkowaniu VAT.
W przypadku umorzenia przymusowego lub automatycznego udziałów w Spółce za wynagrodzeniem, będzie Pani uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu w wysokości wydatków poniesionych przez swojego ojca w celu objęcia udziałów w Spółce, tj. w wysokości przyjętej dla celów podatkowych wartości składników przedsiębiorstwa, która wynika z ksiąg, ewidencji i wykazu, o których mowa w art. 24 ust.
Skutki podatkowe aportu przedsiębiorstwa do spółki komandytowo-akcyjnej.
Uznanie transakcji wniesienia aportu przedsiębiorstwa do spółki jako czynności niepodlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
w zakresie ustalenia, czy: - wynagrodzenie z tytułu umorzenia akcji, w drodze nabycia ich przez Spółkę w celu umorzenia, otrzymane przez Wnioskodawcę w formie niepieniężnej w postaci prawa własności nieruchomości gruntowych, które zostały wniesione do Spółki na pokrycie akcji obejmowanych w podwyższonym kapitale zakładowym, spowoduje po stronie Wnioskodawcy obowiązek zapłaty podatku dochodowego od
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z dostawą budynków i budowli oraz zwolnienie od podatku VAT – na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 lub 10a ustawy – wkładu niepieniężnego (aportu) nieruchomości gruntowej zabudowanej.
Skutki podatkowe wniesienia wkładu niepieniężnego do nowo powstałej spółki komandytowej.
skutki podatkowe wniesienia przedsiębiorstwa w drodze aportu do spółki kapitałowej
Podatek od towarów i usług w zakresie wyłączenia od opodatkowania czynności wniesienia przedsiębiorstwa w drodze aportu do spółki komandytowej.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawców, zgodnie z którym opisane we wniosku aporty składników majątkowych związanych z funkcjonowaniem poszczególnych Jednostek organizacyjnych, do spółek komandytowo-akcyjnych, nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych gdyż będą one stanowiły aporty zorganizowanych części przedsiębiorstwa W. SPK?
skutki podatkowe wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki cywilnej