Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku dochodowego w sytuacji gdy w umowie kredytowej wskazano, że kredytu udzielono na zakup mieszkania i dowolny cel konsumpcyjny
Uznanie, że w przypadku nie podjęcia przez Wnioskodawcę kolejnych czynności związanych z procesem inwestycyjnym, pomimo że nie został on zakończony, Wnioskodawca zachowuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
Możliwości skorzystania z zaniechania od umorzonej kwoty wierzytelności (kredyt na zakup dwóch mieszkań).
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kredytu zaciągniętego na zakup dwóch lokali mieszkalnych.
Rozliczenie inwestycji dotyczącej wykonania otworu badawczo-rozwojowego wód termalnych.
Skutki podatkowe w związku z zawarciem ugody przez Bank i otrzymaniem zwrotu przez kredytobiorcę.
Prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków (zakupów) poniesionych na realizację inwestycji, oraz braku obowiązku dokonania korekty od tych wydatków (zakupów) dokonanych w trakcie realizacji inwestycji, która zostanie zaniechana.
Dotyczy obowiązków płatnika w zakresie sporządzenia informacji PIT- 11 w przypadku umorzenia kredytu.
W zakresie obowiązków płatnika z tytułu sporządzenia informacji PIT- 11 w przypadku umorzenia kredytu i pożyczki.
W zakresie ustalenia, czy: - wydatki związane bezpośrednio z zakończeniem realizacji Projektu, mogły być ujmowane bezpośrednio w koszty podatkowe na bieżąco (jako koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim), - Spółka ma prawo zaliczyć w koszty uzyskania przychodów w roku (…) (jako koszty zaniechanej inwestycji) wartość pozostałych wydatków (nakładów) związanych z realizacją Projektu - które
brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w przypadku zaniechania inwestycji.
Czy prawidłowe będzie zakwalifikowanie przez Wnioskodawcę wydatków poniesionych na Inwestycję jako koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?
1. Czy wydatki poniesione z tytułu wynagrodzeń Zatrudnionych powinny być ujęte jako koszt uzyskania przychodu na zasadach ogólnych wynikających z art. 15 ustawy o CIT, czy powinny stanowić koszt wytworzenia środków trwałych, o którym mowa w art. 16g ust. 4 ustawy o CIT, jeżeli dotyczą: a) czynności dokonywanych w ramach Fazy 1 lub 2, tj. przed Akceptacją Zarządu, w tym związanych z projektami zaniechanymi
w zakresie ustalenia, czy wydatki poniesione przez Uczelnię na realizację Inwestycji, pomimo iż Uczelnia po poniesieniu tych wydatków dokona zaniechania jej realizacji, mogą zostać uznane za wydatki przeznaczone na cele określone w art. 17 ust. 1 pkt 4 updop, i w konsekwencji, czy korzystają one ze zwolnienia wynikającego z ww. przepisu.
Prawo do odliczenia podatku od zaniechanej inwestycji oraz korekta.
Obowiązek poboru i odprowadzenia podatku u źródła w związku w sytuacji wypłaty przez Wnioskodawcę zaliczki na poczet dywidendy oraz/lub dywidendy po 31 grudnia 2019 r. w kwocie powyżej 2 mln złotych na rzecz Stowarzyszenia, które przeznaczy je na swoje cele statutowe wynikające art. 26 ust. 1a ustawy o CIT oraz obowiązku informacyjnego wynikającego z art. 26 ust. 3g ww. ustawy.
moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wdrożenie systemu informatycznego (pytanie Nr 1) skutki podatkowe zaniechania wdrażania systemu informatycznego (pytanie Nr 2)
W sytuacji, gdy nabycia zostały dokonane z zamiarem wykorzystania do działalności opodatkowanej, lecz z przyczyn niezależnych od podatnika inwestycja została zaniechana, nie ma podstaw do korekty odliczonego podatku naliczonego.
Dotyczy możliwości zaliczenia kosztów likwidacji nieruchomości wraz z nakładami inwestycyjnymi i kosztami rozbiórki do kosztów podatkowych likwidowanej nieruchomości.
W zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów nakładów poniesionych na nabycie i wdrożenie oprogramowania, które nie zostało wdrożone do eksploatacji
w zakresie określenia momentu uznania za koszty uzyskania przychodów nakładów poniesionych na nabycie i wdrożenie oprogramowania
Czy w przypadku podjęcia decyzji o zaprzestaniu prowadzenia Inwestycji i w konsekwencji podjęcia przez organy Spółki stosownej uchwały, zgodnie z rozważanym scenariuszem, Spółka będzie uprawniona do ujęcia poniesionych w związku z realizacją tej Inwestycji wydatków, wymienionych w opisie zdarzenia przyszłego w puntach a-e oraz h-o, jako koszt uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)