Skutki podatkowe przedawnienia zobowiązania z tytułu zaciągniętej pożyczki.
Czy jeżeli spełnione będzie kryterium wskazane w art. 15c ust. 5 pkt 2 lit. b ustawy CIT, tj. kryterium udziału przychodów z usług w zakresie nabywania i zbywania wierzytelności w całości przychodów, kwota odsetek, która w rozliczeniu podatkowym Oddziału będzie mogła być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów na podstawie przepisów art. 15c ustawy CIT będzie limitowana kwotą stanowiącą równowartość
Czy przez przychody, o których mowa w art. 15c ust. 5 lit. b (winno być: art. 15c ust. 5 pkt 2 lit. b) ustawy CIT, należy rozumieć przychody podlegające opodatkowaniu, przy czym wyłącznie przychody podlegające opodatkowaniu osiągnięte przez Spółkę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poprzez Oddział, tj. przychody podlegające opodatkowaniu w Polsce, uwzględniane w rozliczeniu podatkowym Oddziału
Czy u dłużnika, w związku z odpracowaniem należności z tytułu korzystania z lokalu -mieszkalnego, powstał przychód podlegający opodatkowaniu, a jeśli tak - czy Gmina jako płatnik zobowiązana była do odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy w przypadku przejęcia i spłaty długu przez inną osobę fizyczną na Wnioskodawcy ciąży obowiązek wystawienia osobie fizycznej, której zaległość została spłacona, informacji o przychodach z innych źródeł oraz niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych (PIT-8C)?
Czy pojęcie wartość zadłużenia o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 updop odnosi się wyłącznie do instrumentów finansowych, rozumianych jako pożyczka, zgodnie z treścią art. 16 ust. 7b updop ? Czy wskazany w stanie faktycznym sposób kalkulacji odsetek niestanowiących kosztu uzyskania przychodów na podstawie przepisów o niedostatecznej kapitalizacji jest prawidłowy ?