Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem z ZFŚS spotkań/imprez integracyjnych.
Możliwość zaliczenia wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Ustalenie czy wydatki poniesione na zorganizowanie wydarzenia związanego z (…)-leciem istnienia Zakładu (obejmującego wszystkie wymienione w stanie faktycznym elementy), można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki ponoszone na spotkania integracyjne w zakresie dotyczącym pracowników Czy Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki ponoszone na spotkania integracyjne w części dotyczącej współpracowników
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z wyjazdem szkoleniowym.
Możliwość zaliczenia do kosztów kwalifikowanych ulgi B+R poniesionych przez podatnika w danym miesiącu należności z tytułów z art. 12 ust. 1 ustawy PIT oraz sfinansowanych przez płatnika składek z tytułu tych należności określonych w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych w związku z usprawiedliwioną nieobecnością pracownika.
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki na organizację imprez integracyjnych dla pracowników opisanych w stanie faktycznym?
Czy: - podejmowana przez Spółkę działalność w zakresie wytwarzania oprogramowania, w całości lub w którejś z części, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 18d ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 4a pkt 26-28 tej ustawy w zw. z art. 4 ust. 2 oraz 3 ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r.; - wydatki na
Możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na wyjazd szkoleniowo-integracyjny, w zakresie w jakim dotyczą: - pracowników tj. osób zatrudnionych na podstawie umów o pracę oraz osób towarzyszących pracownikom, - współpracowników, tj. osób fizycznych świadczących usługi na podstawie umowy współpracy (tzw. B2B) w zakresie dotyczącym udziału w części szkoleniowej, - współpracowników
Wydanie interpretacji w zakresie skutków podatkowych i obowiązków płatnika w związku z finansowaniem i zwrotem kosztów posiłków spożywanych w trakcie spotkań.
w zakresie ustalenia, czy: - wykonywane przez Wnioskodawczynię Prace B+R stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 w zw. z art. 4a pkt 28 ustawy o CIT, - wskazane w ramach wniosku koszty związane z działalnością badawczo-rozwojową stanowią koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 oraz art. 18d ust. 3 ustawy o CIT, i tym samym będą podlegały odliczeniu od podstawy
Kodeks pracy nie zawiera żadnych przepisów określających precyzyjnie zasady wykonywania pracy zdalnej, w szczególności ponoszenia kosztów związanych z taką formą świadczenia pracy. Pracodawcy korzystający coraz częściej z tej możliwości muszą posiłkować się wąską regulacją przewidzianą w ustawie o COVID-19. Mogą korzystać też w tym zakresie z uregulowań dotyczących telepracy.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z (w odniesieniu do pracowników oraz osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, a także osób fizycznych świadczących usługi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej): - organizacją spotkań o charakterze integracyjnym oraz zapewnieniem posiłków/usług cateringowych na tych spotkaniach, - organizacją spotkań projektowo-działowych
Czy poniesione przez Spó3ke koszty opisanego w stanie faktycznym pikniku, w czeoci przypadaj1cej zarówno na pracowników, jak i zleceniobiorców z rodzinami, mog1 zostaa zaliczone do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 UPDOP?
Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszty organizacji wyjazdu integracyjnego pracowników opisanego we wcześniejszym punkcie na podstawie faktury uzyskanej od organizatora wyjazdu integracyjnego?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z organizacją turnieju piłkarskiego oraz innych imprez (np. Dnia Dziecka, wigilii) we wskazanych powyżej okolicznościach mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na organizację imprezy sportowej
Czy Spółka będzie uprawniona do zaliczania w koszty uzyskania przychodów całości wydatków ponoszonych w związku z organizacją imprez integracyjnych (zarówno tej części wydatków, która odnosi się do pracowników, jak i tej części, która odnosi się do członków ich rodzin).
możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na organizację imprezy integracyjnej dla pracowników i ich rodzin w dacie ich poniesienia.
Czy wartość wydatków ponoszonych przez Spółkę w związku z organizacją spotkań integracyjnych opisanych w stanie faktycznym może w całości stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów?
Czy wydatki Wnioskodawcy związane z organizacją pikników ., zarówno w części dotyczącej pracowników, jak i osób im towarzyszących (dzieci, współmałżonków) oraz zaproszonych gości, stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na organizację spotkań wigilijnych.
Czy poniesione wydatki, nie pokryte z ZFŚS, z tytułu udziału pracowników w branżowych zawodach sportowych są kosztem uzyskania przychodów Nadleśnictwa i powinny być traktowane jako koszty pośrednie zaliczane w ciężar kosztów w momencie ich poniesienia?