Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).
Czy wniesienie do spółki z o.o. aportu obejmującego składniki przedsiębiorstwa Wnioskodawcy związane z działalnością w zakresie budowy Elektrowni jest aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 109 updof?
Czy wartość nominalna udziałów wydanych przez Spółkę w zamian za otrzymane w 2015 r. w formie aportu Nieruchomości, w części odpowiadającej gruntom (terenom zielonym/rezerwatu), które Spółka planuje sprzedać Miastu, będzie stanowiła na zasadach określonych w art. 15 updop po stronie Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu; - Czy koszty poniesione przez Spółkę na nabycie gruntów, które Spółka planuje
Zwolnienie od podatku VAT czynności wniesienia aportem infrastruktury do Spółki.
W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu przy odpłatnym zbyciu Gruntu Podzielonego?
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku oraz podstawy opodatkowania aportu nieruchomości.
Jak prawidłowo Wnioskodawczyni powinna rozliczyć, w momencie wniesienia aportu, poniesione koszty rozbiórki starej pływalni oraz opłaty za usunięcie drzew w firmie?
Należy stwierdzić, iż w przypadku gdy Wnioskodawca wnosząc aportem do spółki z o.o. przedmiotową infrastrukturę zastosował zwolnienie tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT to nie ma obecnie podstaw do dokonania korekty rozliczeń poprzez wybór opodatkowania aportu. Tym samym brak prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na realizację tej inwestycji.
1. Czy, zgodnie z brzmieniem przepisów przejściowych zawartych w Ustawie Nowelizującej, w przypadku otrzymania (do dnia 31 grudnia 2011 r.) w drodze wkładu niepieniężnego składników majątkowych stanowiących przedsiębiorstwo (w tym Nieruchomość), Spółka jest uprawniona do stosowania przepisów Ustawy CIT obowiązujących do dnia 31 grudnia 2010 r. w celu ustalenia wysokości kosztu uzyskania przychodu ze
W zakresie amortyzacji autorskiego prawa majątkowego do serwisu internetowego
w zakresie amortyzacji autorskiego prawa majątkowego do serwisu internetowego
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Gmina wnosząc aportem składniki majątkowe do spółki, ma prawo do zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 43 ust. 1 pkt 2 i 10a ww. ustawy?
Opodatkowanie czynności wniesienia aportu w postaci infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej do spółki prawa handlowego.
Czy z tytułu wniesienia wkładu rzeczowego przez Wnioskodawcę wystąpi obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług oraz czy z tym wniesieniem wiązać się będzie obowiązek wystawienia faktury VAT?
W jaki sposób otrzymanie aportem składników majątkowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa wpływać będzie na wartość początkową budynków lub lokali, stanowiącą podstawę do obliczania odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?
W jaki sposób wartość otrzymanych aportem nieruchomości powinna zostać ujęta w kosztach uzyskania przychodu osiągniętego ze sprzedaży przez Wnioskodawcę poszczególnych lokali, wraz z odpowiednim udziałem w prawie własności gruntu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy wniesienie gruntu wraz ze znajdującymi się na nim budynkiem i budowlami, jako aportu do spółki osobowej, uznać należy za dostawę towaru, podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Skutki wniesienia aportu do spółki kapitałowej w podatku od towarów i usług.
1.Jak powinna zostać określona wartość początkowa Nieruchomości w księgach Spółki Komandytowej w przypadku, gdy Nieruchomość zostanie wniesiona przez Wnioskodawcę do Spółki Komandytowej tytułem wkładu niepieniężnego, zaś Spółka Komandytowa następnie wynajmie Nieruchomość A, z tym zastrzeżeniem, iż istnieje możliwość sprzedaży Nieruchomości przez Wnioskodawcę Inwestorowi, o ile ziszczą się określone
Jak ustalić koszty uzyskania przychodów przy sprzedaży inwestycji deweloperskiej wniesionej aportem do Spółki w momencie uzyskania przychodu ze sprzedaży mieszkań i czy wartość nominalna wydanych przez Spółkę udziałów w zamian za aport w postaci przedsiębiorstwa ma znaczenie przy ustalaniu tych kosztów ?
Jak ustalić koszty uzyskania przychodów przy sprzedaży inwestycji deweloperskiej wniesionej aportem do Spółki w momencie uzyskania przychodu ze sprzedaży mieszkań i czy wartość nominalna wydanych przez Spółkę udziałów w zamian za aport w postaci przedsiębiorstwa ma znaczenie przy ustalaniu tych kosztów ?
1. Czy i w jakim okresie czasu Miasto ma prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT w fakturach wystawionych przez wykonawców w trakcie trwania inwestycji, które będą w przyszłości przekazane aportem do spółek prawa handlowego w zamian za udziały? 2. Czy Miasto ma prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w fakturach, które zostały wystawione i opłacone przed dniem 1 kwietnia 2009 r. (faktury dotyczące
Nieodpłatne użyczenie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami nie będzie zrównane z odpłatnym świadczeniem usług w rozumieniu art. 8 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, gdyż Gminie przy ich budowie nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia. Aport tej inwestycji po 5 latach nieodpłatnego użyczenia będzie stanowił dostawę, która będzie korzystała ze zwolnienia określonego w art
Czy podstawą opodatkowania wnoszonego aportu będzie jego wartość rynkowa, czy wartość księgowa?