Podatek obrotowy naliczony przez urząd celny w Niemczech nie wlicza się do podstawy opodatkowania akcyzą z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu.
Skoro przywóz samochodów osobowych, które zostały wyprodukowane poza terytorium Unii Europejskiej następuje na terytorium innego państwa członkowskiego (w porcie przeznaczenia w innym niż Polska państwie członkowskim UE) w obu scenariuszach nie dochodzi do importu tych samochodów osobowych z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju. Zatem w obu przedstawionych przypadkach czynnością opodatkowaną
Podstawy opodatkowania samochodu osobowego nabywanego wewnątrzwspólnotowo
Czy Spółka ma obowiązek rozliczyć podatek VAT z tytułu zakupu towaru z firmy amerykańskiej i niemieckiej w przypadku gdy towar nie został przemieszczony na terytorium kraju, lecz poza terytorium Wspólnoty i gdy transport ten odbywa się na trasie UE-USA, zaś firma w USA na wartość wykonanych usług na tym towarze wystawia fakturę będącą podstawą rozliczenia podatku VAT z tytułu towaru sprowadzonego z
Podatnik nabywa od dostawców z UE towary będące przedmiotem wewnątrzwspólnotowego nabycia.Jak należy rozliczać usługi ( np. transportu) związane z wewnątrzwspólnotowym nabyciem?
Jaką stawką podatku ma być opodatkowana prowizja otrzymywana od firmy niemieckiej (zleceniodawcy) za wyszukiwanie klientów na terenie Polski. Jeżeli dojdzie do transakcji to prowizja podatnika będzie wliczona w wartość celną importowanych towarów.
Na jakich zasadach można dokonać korekty podatku naliczonego przy imporcie towarów w przypadku udzielenia rabatu przez kontrahenta zagranicznego?